Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, december 30.

Valószínűleg hazai tévépremier a mexikói Guillermo Del Toro idén 4 Oscar-díjat is bezsebelt A víz érintése (HBO, 20.00) című filmje, egy vitatott eredetiségű, romantikában és fantasyban lubickoló, csilivili mese. Szerintem gyenge film. (Bővebben)

 

 

Később nézhetjük például szegény Patrick Swayzet, amint egy barátságos kidobót játszik az Országúti diszkóban (Prime, 21.00), a VHS-korszak egyik legendás darabjában, akit egyszerre kóstolgatnak a helyi menő csávók (Ben Gazzara) és a szerelem (Kelly Lynch), illetve e kettő sajátos kombinációja.

Az Antwone Fisher történetének (RTL Spike, 21.00) az az érdekessége, hogy a kiváló színészként ismert (tegnapelőtt szülinapos) Denzel Washington rendezte, amellett, hogy a főszerepet is eljátssza. A valós eseményeket elmesélő, amúgy igen jó és izgalmas életrajzi drámában Denzel egy katonai pszichiátert alakít, akinek feladata kideríteni a címben említett tengerészgyalogos (Derek Luke) féktelenül agresszív természetének valódi okait…

Ugyanekkor A Profi (AMC, 21.00) a film forgatása idején már erősen középkorú, de még mindig csibészesen sármos Jean-Paul Belmondo egyik emblematikus szerepe, Ennio Morricone talán legjellegzetesebb filmzenéjének dallamai közepette, melyek tulajdonképen az egész film hangulatát megszabják. Bosszúvágy témájából pedig nem sok ehhez fogható színvonalas kalandvígjáték született.

A Képeslapok a szakadékból (Filmbox Plus, 21.00) című veretes romantikus komédia forgatókönyvét a Csillagok háborúja kakaóscsiga-frizurájú, ám ennek ellenére szexis Leia hercegnőjeként megismert Carrie Fisher jegyzi – a pikírtebb megfogalmazások szerint Fisher jobb író (volt), mint színésznő… A filmet Mike Nichols rendezte, aki biztos kezű hollywoodi szakember, ebben a műfajban pedig kifejezett szaktekintély. A bel-hollywoodi történet kokainos színésznők, kokainos lányaik, valamint whiskyleheletű impresszáriók és egyéb filmgyári arcok között játszódik: Shirley MacLaine, Meryl Streep, Gene Hackman, Richard Dreyfuss és Dennis Quaid alakítják a főbb szerepeket. (A képen Shirley és Meryl.)

A Tiszta vér (Film Mánia, 21.00) című filmben viszont egy sajátos személyisége miatt ex zsaru (Samuel L. Jackson) takarítja szakmányban a bűntények után maradt mocskot, jobb és más híján. Egy nap azonban véletlenül egy nagy port felverő bűntény bizonyítékai is felmosódnak az elkövetés helyszínén, és ki lenne más a gyanúsított, mint maga, a takarító…

Alternatívaképpen szóba jöhet a Felkoppintva (Viasat3, 21.00), Katherine Heigllel, a Grace klinika hajdani sztárjával. Szórakoztató kis limonádé, nincs benne semmilyen szájbarágós jellemfejlődés, erkölcsi szentbeszéd, meg hasonlók, mindenféle szentimentalizmustól mentes, friss és szórakoztató alkotás Judd Apatow filmje. (Bővebben)

Jane Austen habos-babos, ám igencsak okos, proto-feminista felhangú komédiáinak, valamint a viktoriánus-kor iránt nosztalgiát táplálóknak ajánlott az Emma (m2, 21.10) című kosztümös darab, Gwyneth Paltrow-val a cserfes, kissé túlzottan is magabiztos címszerepben,mellékesen pedig Jeremy Northammel, Ewan McGregorral, vagy éppen Greta Sacchival és Toni Collette-tel. ’97-ben Oscar-jelölést kapott a Douglas McGrath által rendezett film kosztümtervezője (Ruth Myers), ami azért garancia a kiállítás minőségére is.

Danny Boyle (például a Trainspottingot és a Gettómilliomost rendezte korábban) 127 óra (Paramount Channel, 22.00) című filmje egy valóságban megtörtént esetet mesél el, melyben egy extrém sportoló, a hegyi kerékpározást sziklamászással mixelő Aron Ralston kerül szorult helyzetbe egy baleset következtében, a címben jelzett időtartamra, a délkelet Utah államban található, igen látványos sziklahasadékokban. Ralstont James Franco alakítja ebben a rendkívül feszült, sokkolóan izgalmas, egyszemélyes történetben. (Bővebben)

Clint Eastwood 2014-ben 6 Oscar-díjra jelölt háborús életrajzi drámája, az Amerikai mesterlövész (RTL Klub, 22.05) a következő késő esti ajánlat. Amerikában (és műfajában) annak idején jegyeladási rekordokat döntögetett ez a mozi, ám a kritikát mégis alaposan megosztotta. Viszont a közönség gondolkodó része is megütközött a film néhány jelenetén, illetve főleg azok etikai vonatkozásain (a másik fél nyilván diadalittasan bokszolt a levegőbe: America is great again!). A film által elmesélt történet valód: Chris Kyle könyvben írta meg, hogyan vált egy egyszerű texasi parasztgyerekből Legendaként (az ellenfeleknél pedig el Shaitanként, “az Ördögként”) ismert háborús mítosszá, akinek számlájára 150 “gaz muszlim” áldozatot ír a Pentagon. (Bővebben)

Megtört város (Prime, 23.30) rohadék, korrupt polgármestere (na, nem a Pistánk, hanem Russell Crowe) ingatlanpanamákba feledkezik, aminek köszönhetően felesége (Catherine Zeta-Jones) is “rossz” utakra kényszerül. Egy tökös ex-zsaru (Mark Wahlberg) azonban átlát a ködön, összerakja a puzzle-t és belenyomja a polgi fejét az általa teremtett kupac ****-ba. Persze, az ilyen mutatványok mindig igen veszélyesek… (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!