Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, február 3.

Nemcsak a témája, hanem főszereplője miatt is érdekes lehet a címében is beszédes Brexit: Háborúban mindent szabad (HBO, 20.00), az HBO ma esti, friss és ropogós bemutatója. Benedict Cumberbatch alakítja Dominic Cummingst, egy politikai tanácsadót (akik az előtérben fontoskodó és köpönyeget pörgető gazemberek mögött kavarják a sz*rt), aki komoly szerepet játszott abban, hogy Angliában megszavazták az EU-ból való kilépést. Érdekes lesz látni, hogyan történik egy demokratikus népszavazás, az európai demokrácia kvázi bölcsőjében. Jaj nekünk.

 

 

Gyakori az a vád, hogy a magyar filmesek feldolgozatlanul hagyták “minden mai baj origóját”, a rendszerváltást. Ez így azonban nem teljesen igaz, hiszen itt van például András Ferenc izgalmas és fordulatos krimije, az 1994-ben készült Törvénytelen (m3, 20.15), melyben András régebbi, ma már kultikus státuszba került Dögkeselyű című filmjének emblematikus főszereplője, Cserhalmi György alakítja azt az értelmiségit, aki a neki törvény szerint járó kárpótlási jegyek kapcsán keveredik bele az ezekkel üzletelő, ügyeskedő, bűnös körökbe.

Brian De Palmát nem elsősorban sci-fijeiről, mint inkább hideglelős thrillerekről, vagy más földhöz ragadtan erőszakos filmjeiről ismerjük (és olykor szeretjük). A Mars-mentőakció (Viasat3, 21.00) viszont sci-fi, mely azonban nem a Star Wars-féle lézerkarddal vagdalkozó, mesefilmes vonulathoz sorolódik, hanem inkább a realitásokhoz áll közelebb, és akár már a közeljövőben is megtörténhet (és a mai földi eseményekre is utal). 2020-ban járunk, tehát öt év múlva. A történet, bár címében katasztrófahelyzetet ígér, valójában inkább a földi élet eredetére ad egyfajta -végtelen távlatokat nyújtó, de ma még fantasztikus- választ. Szerintem izgalmas, érdekes film, Tim Robbinsszal, Don Cheadle-el, Gary Sinise-zel és másokkal.

Szóba jöhet ma este is A Thomas Crown-ügy (RTL Spike, 21.00) is, egy szórakoztató szajréfilm-komédia, Steve McQueen után szabadon, Pierce Brosnan (valamint Rene Russo) előadásában. Siker, nők, pénz, csillogás, majd lebukás. Vagy sem.

Az Út a mennyországba (Duna, 21.00), a kiváló izlandi sztárrendező, Baltasar Kormákur első hollywoodi filmje, mely azonban hollywoodinak túl európai, túl független és túl művészi, Kormákur más filmjeihez képest viszont túl amerikai. Jók persze a színészek (Forest Whitaker, valamint Jeremy Renner, Peter Coyote, Julia Stiles), szépek a képek is, melyek egy halálos baleset utáni biztosítási nyomozásról tudósítanak.

Stephen KingA test‘ című novellájából készült Állj mellém! (m2, 21.10), egy igen remek ifjúsági kalandfilm, talán egyedüliként King borzongató életpályáján. Négy 12 éves srác unatkozik, és elindul megkeresni egy bizonyos holttestet, amit egyikük, a “dolog” keletkezésében sárosnak tűnő bátyját kihallgatva szerzett tudomást. Természetes, hiteles, helyenként vicces és csak picit thrilleres a film, Rob Reiner remek rendezésében és rengeteg későbbi sztár részvételével. (A képen jelenet a filmből.)

Amerika mítoszának egyik leglényegibb tartópillérei a hétköznapi hősök. A veterán Clint Eastwood -ennek megfelelve- a tőle elvárható precizitással alkotja meg a Sully – Csoda a Hudson folyón (HBO2, 21.30) című filmben a repülőgépét 155 utassal vészhelyzetben a jeges Hudson-folyóra leszálló Chesley Sullenberger kapitány legendáját. Perfekt, tulajdonképpen hibátlan film, mely elegánsan reprodukálja a szerencsés végű repülőgép-szerencsétlenség körülményeit, Tom Hanks (és Eastwood) pedig sikerrel teremti meg a hőst Sully alakjában – aki itt is, és a valóságban is szerény, de szakmáját magas szinten űző átlagember.

Megtört város (TV2, 23.15) rohadék, korrupt polgármestere (na, nem a Pistánk, hanem Russell Crowe) ingatlanpanamákba feledkezik, aminek köszönhetően felesége (Catherine Zeta-Jones) is “rossz” utakra kényszerül. Egy tökös ex-zsaru (Mark Wahlberg) azonban átlát a ködön, összerakja a puzzle-t és belenyomja a polgi fejét az általa teremtett kupac ****-ba. Persze, az ilyen mutatványok mindig igen veszélyesek… (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!