Tök jó kis film a Kincsem (Cool, 20.30), ha a mércét a hollywoodi típusú, romantikus, kosztümös filmekhez tesszük: ez a film szinte minden tekintetben megugorja ezt. Nem nagyon láttam még ilyen jól vágott és ilyen látványos magyar műfaji filmet, és ez a teljesítmény most már valóban mérhető nemzetközileg is. Jó a sztori is. Nagy Ervinre mintha ráöntötték volna a főszerepet, Petrik Andrea szabálytalan karaktere is remek választás, mint ahogy elsőrangú az egész casting, tokkal-vonóval. Jó a CGI, izgalmasak a lovasjelenetek, szépen is van fényképezve az egész film (Szatmári Péter), tehát a maga nemében közel hibátlan két óra szórakozás és izgalom a rászánt két óra (rendező: Herendi Gábor). Tényleg meg tudom számolni egyetlen kezemen a komolyabb kifogásaimat: pl. a báljelenet táncbetéte kifejezetten nevetséges volt. Értettem én a dialógban elrejtett anakronisztikus poénokat (a kocsmában a szelfizés, lóval beparkolás a kastély elé: De karcolás ne legyen rajta! – adja a lovászfiú kezébe Blaskovich gróf a kantárt, stb.), amivel semmi baj nem lett volna, ha ez a “posztmodern időtlenkedés” alapkoncepció lett volna a filmben. De így, hogy csak néha, váratlanul sült el ilyenből egy-egy, inkább volt zavaró, idétlen, mint valóban vicces. A szintén nem éppen korhű jelmezekkel viszont semmi bajom nem volt, jól néztek ki.
A múlt századelő polgári szalonjainak félhomályos, bűnös, világába kalauzol a Félvilág (Filmcafe, 21.00) című, az előbbi ajánlathoz hasonlóan igen decens kiállítású, egyben feszült és izgalmas, erotikától sem mentes krimi-dráma, mely egy kétes erkölcsű, pletykákra bizton okot adó egzisztenciájú úrhölgy, bizonyos Mágnás Elza (Kovács Patrícia) meggyilkolásának történetét meséli el. (Bővebben)
A francia Guillaume Canet amerikai filmje, a Vérkötelék (Film Mánia, 21.00) egy testvérpárról szól: a bátyust (Clive Owen) jó magaviselete miatt éppen kiengedik a dutyiból, ahol gyilkosság miatt ült. Odakint öccse (Billy Crudup) várja, egy ígéretes karrier előtt álló zsaru, aki talán érthetően kissé vonakodva vállalja fel a sittes bátyja feletti gondoskodást. A bátyó azonban meg akar változni – kérdés, hogy erre képes-e? A sztorit ugyan láttuk már itt-ott, azonban Canet jó rendező, a további szereposztás pedig minimum érdekes, hiszen az Oscar-díjas Marion Cotillard mellett feltűnik a filmben pl. James Caan, Mila Kunis vagy Noah Emmerich is…
Korunk Hofi Gézája, Bödőcs Tibor (lásd a képen) is jelentkezik vadonatúj műsorával. A Nincs idő a gólörömre (Comedy Central, 21.00) egészen biztosan telitalálat lesz ott, ahol legjobban fáj (nekik).
Nagypéntek lévén, mi passzolna jobban a mai nap hangulatához, mint Mel Gibson annak idején nagy feltűnést keltő, helyenként kisebb-nagyobb botrányokat okozó A Passió (Paramount Channel, 21.00) című, erősen fogalmazó és erős érzelmeket is kiváltó/kiváltani képes drámája. A film gyakorlatilag pontosan arról szól, ami a mai napon történt a jeruzsálemi Koponyák hegyén, nagyjából ezerkilencszáz-nyolcvanhat évvel ezelőtt, már ha igazat adunk mindannak, ami a “nagy könyvben” meg vagyon írva. Hogy azonban maga a mű, mármint ez a mai film milyen, arról megoszlanak a vélemények… Gibson mindenesetre a maga legteljesebb történeti hűségében szerette volna ábrázolni Jézus utolsó óráit, s annyit egészen biztosan elért, hogy a film megtekintése legalább olyan kínszenvedés, mint amit a Názáreti átélt a Via Dolorosán.
Nem túl friss, de ettől még igen veretes, izgalmas -kvázi történelmi- film A misszió (m5, 21.05), mely a dél-amerikai dzsungelben játszódik vad indiánok, egy spanyol rabszolgakereskedő (Robert De Niro), egy jezsuita szerzetes (Jeremy Irons), valamint a portugál gyarmatosítók között.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: