Mit nézzünk ma a tévében?

Csütörtök, május 9.

A nyolcvanas-kilencvenes években még meghökkentően pikánsnak tűnő alkotásokkal nevet szerző Adrian Lyne (pl. Flashdance, 9 és fél hét, Végzetes vonzerő…) készítette el 2002-ben a francia új hullámmal szorosan összefüggésbe hozható Claude Chabrol forgatókönyvéből és A hűtlen feleség című 1969-es filmjéből A hűtlen (Moziverzum, 21.00) című thrillert, Diane Lane-nel és Richard Gere-rel a főszerepekben (a képen ők). A történet, némi meglepetésre, a hűtlenkedés témakörében játszódik, és amennyiben táplálunk némi nosztalgiát a hatvanas-hetvenes évek érzelmes, lassú krimijei iránt, akkor még akár jó élményeket is okozhat ez a film.

 

 

Egy mai, modern japán dráma A fiam családja (m5, 21.50). Cselekményének mozgatórugója az örök szegény-gazdag ellentét. Egy gazdag család egy nap megtudja, hogy kisfiuk valójában nem az övék, a kórházban elcserélték egy másik gyerekre, aki történetesen egy szegény családba született. Vissza kell cserélni a gyermekeket, akik viszont már megszokták azokat a körülményeket, amelyben cseperednek. Tiszta Koldus és királyfi, mi? Ezúttal azonban inkább az apa szemszögéből látjuk a történetet…

Jancsó Miklós 1963-ban bemutatott Oldás és kötés (Duna, 23.20) című filmje egyik régi nagy kedvencem. Egyenesen imádom a hatvanas eleji Budapestjén játszódó jeleneteit… Különösen a házibuli-jelenetet, melyben az őrült Kovács Gyulát látjuk dobszólózni egy nagyon vicces, bontott csirkés-kísérleti filmre. A jelenet örök illusztrációja a sznob értelmiség-topiknak. A film másik felében, amikor a szakmai-, érzelmi- és identitásválságba kerülő főhős (Latinovits Zoltán) hirtelen felindulásból hazautazik szülőföldjére, már kell egy picit gondolkodni, elmélkedni, de lehet is – akár ma is.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!