Mit nézzünk ma a tévében?

Kedd, június 25.

Töretlen lendülettel folytatódik az uborkaszezon. Michael Douglas és Kathleen Turner (a képen ők) eheti szerelmi légyottja például ma este háborúba torkollik, ami persze, még nézhető is lenne, ha nem láttuk volna már 1989 óta jó néhányszor. A rózsák háborújában (Paramount Channel, 21.00) ismét Danny deVito tartja a gyertyát, sőt, még ő is mondja meg, mikor, ki vágja a másik fejéhez az éppen keze ügyében levő tárgyat s miegymást (értsd ezalatt, hogy ő a rendező is egyben…).

 

 

Nem mostanában van Anyák napja (Filmcafe, 21.00), azonban ma este Jennifer Aniston, Julia Roberts és Kate Hudson mutat be három különböző sorsú anyát, akiknek látszólag gondtalan élet adatott meg – de csak látszólag. Persze, éhezniük azért még a legnagyobb córeszben sem kell, csupán érzelmileg vannak kissé lezúzva. Romantikus komédia lesz, semmi dráma.

A fülke (Moziverzum, 21.00) című thriller tulajdonképpen egy dramaturgiai trüváj igen feszült, igen izgalmas megvalósítása, hiszen tulajdonképpen mindvégig egyetlen telefonfülkében játszódik, egyetlen fő-, és néhány, funkciójában igen fontos mellékszereplővel. Nem tudom, a mai mobiltelefonok korában mond-e még bárkinek, bármit is a telefonfülke, mint hely és eszköz, hogy képes-e még bárki átérezni azt a kíváncsiságunkat bizgeráló érzést, amikor sétálsz az utcán és megcsörren melletted egy fülkében a telefon… Felvegyed? Ne vedd fel? Hátha segítséget kér valaki? Hátha a szerencse mosolyog rád ily’ módon? Mindenesetre, e filmben a Colin Farrell által alakított fickó felveszi azt a telefont… De már abban a pillanatban, ahogy füléhez emeli a kagylót, tudja, hogy nem kellett volna.

A 2004-ben bemutatott Mobilt (Viasat3, 21.00) is Larry Cohen írta, aki az előbb ajánlott Fülkét is kitalálta – most valószínűleg az íróasztalán heverő mobilján akadhatott meg a szeme. Vagy azért, mert folyamatosan csörgött, vagy azért, mert meg sem szólalt: nem ez a lényeg. Ellenben, mi történik, ha valakinek egyszer megcsörren kézikészüléke, és egy hallhatóan remegő, halálra vált hang kéri a segítségét. Nem tudom, a script írása idején a híváskijelzés ismert volt-e már, valószínűleg nem, mert ha igen, akkor a filmben szereplő helyes, ám nyugati parti szörfös srácokhoz méltóan kellően üresfejű ifjú (Chris Evans) nevetve kilőtte volna a fals hívást. Nem így történt, és ez újfent egy kifejezetten ötletes, szórakoztató akció-krimihez vezetett. (Bővebben)

Ennyit mára a telefóniáról, mert Dorian Gray (Filmcafe, 23.30) története már egy másik világba repíthet el minket. Oscar Wilde klasszikus történetének rengeteg filmes és színpadi feldolgozása született már, ez a ma esti Oliver Parker 2009-es verziója. A film hagyományos, mondhatni konzervatív felfogású, kosztümös adaptáció, örök fiatalság, szerződés a gonosszal, meleg férfibarátság. Jó színészek, hiszen Colin Firth már a dadogós király előtt is remek színész volt, a címszerepet alakító Ben Barnes pedig több annál, hogy szép és fiatal… (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!