Mit nézzünk ma a tévében?

Csütörtök, július 11.

Tom Tykwer, a kitűnő német rendező volt olyan bátor, hogy filmre álmodja Patrick Süskind kultikus regényét, a Parfümöt. A film, a Parfüm: Egy gyilkos története (Filmcafe, 21.00) végül látványos, gazdagon díszített, ízléses és pikkpakk műnek sikeredett, azonban számomra valahogyan mégsem tűnik az igazinak. Talán ha szagos is lenne? Persze, ettől még simán nézhető, Dustin Hoffman például igazán remek benne, de Ben Whishaw (a képen) sem rossz. Csak ne hasonlítsuk a filmet a regényhez…

 

 

Szintén regényadaptáció a Dorian Gray (Film Mánia, 21.00). Oscar Wilde klasszikus történetének rengeteg filmes és színpadi feldolgozása született már, ez a ma esti Oliver Parker 2009-es verziója. A film hagyományos, mondhatni konzervatív felfogású, kosztümös adaptáció, örök fiatalság, szerződés a gonosszal, meleg férfibarátság. Jó színészek, hiszen Colin Firth már a dadogós király előtt is remek színész volt, a címszerepet alakító Ben Barnes pedig több annál, hogy szép és fiatal… (Bővebben)

Franco Zeffirelli 1990-ben bemutatott Hamletje (m5, 21.05), Mel Gibsonnal, Ian Holmmal, Glenn Close-zal és sokan másokkal azoknak való, akik számára Shakespeare pompás kosztümökben, gazdag díszletek előtt eljátszott múzeumi előadást jelenti. (Én ásítok.)

A kultikus Mad Max-trilógia negyedik része, a Mad Max – A harag útja (RTL Klub, 21.45) szerintem nem igazán jó film, még akkor sem, ha tudva tudjuk, hogy tarolt a 2016-os Oscar-díj kiosztáson (és még egy sor egyéb gálán). Kifejezetten buta, kétbites a sztori, melyben elsőrangú színészek játszanak kétdimenziós, ostoba karaktereket – de amit a hetvenen túl is vibráló fantáziájú rendező, George Miller látványban, akciókoreográfiában itt végigtolt, az előtt mégis le a kalappal! Ilyen, szinte rokokó módra burjánzó, gátlástalan erőszak- és látványorgiát eddig nemigen láthattunk filmvásznon, mint itt. Boris Vallejo szerintem sírva dől bele kardjába. Ezért is kapott 7 db. Oscart a film, és ezért mindent látvány- és egyéb technikai kategóriákban. (Bővebben)

Miután Vito bácsi (Marlon Brando) a múlt héten belehalt a paradicsomtermesztésbe, A Keresztapa második részében (SuperTV2, 22.00) Michael (Al Pacino) lép a helyébe, aki unortodox módszerekkel szeretné költséghatékonyabbá tenni a hagyományos értékeken nevelkedő, ókonzervatív szellemiségű, szicíliai gyökerű maffiát. Közben megismerhetjük Vito bácsit fiatal korában (Robert De Niro), valamint azt a mély erkölcsiséget is, melynek fő erényei közé olyan toposzok tartoznak, mint a család, az egyház és az extraprofit szentsége.

Kefírem?! Hűtőben. Tűz van, babám, a ladagyárban! Tűz van! Tűz, bazmeg, tütütütűz! Ez, persze, már az Egészséges erotika (Duna, 22.35), egy kihagyhatatlan hazai klasszikus a közelmúltból. Szegény Rajhona

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!