Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, szeptember 8.

Bár vasárnap és rossz idő, nem leszünk elkényeztetve a tévé előtt… Nézhető, szórakoztató darab a Durr, durr és csók (Viasat3, 21.00) című nagyon laza akciókrimi-vígjáték – ha nem láttuk volna még. Egy piti bűnöző (Robert Downey Jr.) egy balhé utáni menekülés közben véletlenül egy filmforgatásba csöppen, ahol rögtön felfigyelnek rá és egy rendőr szerepét kell eljátszania. A vicc kedvéért, trénere egy igazi, megvesztegethetetlen, szabálytisztelő rendőr (Val Kilmer), aki viszont utálja az egész hercehurcát.

 

 

Kissé melankolikus, lírai hangú romantikus történet a Szeretlek benneteket (Duna, 21.10). Az 1980-ban készült filmben a francia film (egyik) nagyasszonya, Catherine Deneuve alakítja a főszerepet, aki -amolyan női Szindbádként- egy hangulatos vidéki villában révedezve emlékszik vissza szerelmeire (akiket többek között az ekkor még bombaformát mutató Gerald Depardieu, a legendás sanzonénekes Serge Gainsbourg és a legendás színész Jean-Louis Trintignant alakít), akiket ugyanúgy szeretett és szeret a mai napig. (A képen Deneuve és Gainsbourg.)

Senki többet (m2, 21.10Giuseppe Tornatore 2013-ban bemutatott alkotása, melyben egy nap egy idősödő műgyűjtő és auktor (Geoffrey Rush) kap visszautasíthatatlan ajánlatot egy ismeretlen, ifjú hölgytől (Sylvia Hoeks)… (Bővebben)

A köztudomásúan erős feminista attitűddel igen figyelemreméltó filmeket alkotó, új-zélandi Jane Campion egyik első filmje, az Egy angyal az asztalomnál (Duna, 23.01) a Pulitzer-díjjal is kitüntetett, szintén új-zélandi író és költő Janet Frame életét meséli el (Kerry Fox hihetetlenül szuggesztív alakításában), az írónő önéletrajza, pontosabban három kisregénye alapján, melyek egyben a filmet is három, különálló részre (Frame gyermekkora, tinédzserkora és fiatal felnőtt kora) tagolják. Az isten háta mögötti környezetben, a XX. század közepén különös tehetsége és sajátos érzelmi, intellektuális megnyilvánulásai miatt skizofrénnek diagnosztizált, feltűnő hajkoronát viselő költőnő – több mint 800 (!) elektrosokk után – már elő volt jegyezve lobotómiára (amivel akkoriban gyógyítani vélték az elmebaj bizonyos eseteit), amit csak azért nem hajtottak végre, mert Janet első írásai váratlanul megnyerték a nemzeti irodalmi díjat. A filmben Campion azt az elvet követte, hogy elsősorban jellemző jeleneteket rendezett meg Frame életéből, nem pedig lineárisan, időrendben mesélteti el a sztorit – ami egy írónő tevékenységét tekintve kézenfekvő lenne. Így viszont egy igazán nőies, helyenként vicces, helyenként torokszorító leporellót kapunk egy valóban különleges nő figurájáról, egy lírai, de részletgazdag portrét – 153 szórakoztató percben.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!