Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, október 6.

Jane Austen kultikus Értelem és érzelem (TV4, 20.00) című történetének ma este az Ang Lee-féle 1995-ös filmváltozat kerül műsorra. Ez kifejezetten egy olyan történet, amiben bármikor, bármennyiszer érdemes elmerülni, mint egy kád langymeleg vízben, egy fárasztó és idegölő nap után. Emma Thompson forgatókönyve Oscar-díjat ért, főszereplése majdnem, de láthatjuk is őt a filmben, Alan Rickman, Greg WiseKate WinsletHugh Grant, sőt még Hugh Laurie társaságában is, mielőtt ez utóbbi Dr. House-zá vált volna.

 

 

Jane Austen másik közismert története, a Büszkeség és balítélet (Filmcafe, 21.00) ezúttal az igen ritmikus, lendületes megoldásokkal, szolidan formabontó megközelítésekkel operáló Joe Wright (pl. Vágy és vezeklés, Anna Karenina) 2005-ös olvasatában kerül terítékre. Lizzy Bennet szerepében természetesen Wright mindenkori múzsája, Keira Knightley látható (ahogyan a képen is), Darcy kulcsszerepében Matthew MacFadyen, a Bennet-szülők pedig Brenda Blethyn és Donald Sutherland. A filmet a rajongók általában utálják, tehát akár még jó is lehet. Vagy nem. Teszt ma.

A fülenincs nyúl (Film Mánia, 21.00) az egyik leghíresebb német színész, Til Schweiger egotripje, hiszen ő írta, rendezte és főszerepli a filmet, mely egy kiégett, cinikus lesifotós története, akit egyszer egyik áldozata, egy közepesen ismeretlen helyi celeb feljelent, minek következtében hősünket 300 órányi közmunkára ítéli a bíróság. A büntetést egy óvodában kell eltölteni, ahol hősünk életre szóló leckét kap emberségből, felelősségből, odafigyelésből és más olyan emberi értékből, melyek mára már kivesztek a bulvársajtóból.

Október lévén majdnem aktuális -legalábbis címében- az Édes november (AXN, 21.00), egy igazi, könnyekben bővelkedő, romantikus dráma. (Csodálkozom is, hogy idén csak ma tűnik fel először a tévé képernyőjén…) Szívet facsar, agyat zsibbaszt. Keanu Reeves, a nagymenő, kíméletlenül törtető üzletember egy véletlen baleset okán megismerkedik Charlize Theronnal, akibe halálosan szerelmes lesz.

Még én sem láttam viszont az Ezerszer is jó éjszakát! (m2, 21.10) című norvég/svéd/ír filmet sem, de erős a gyanúm, hogy egy igencsak érzelmesre hangolt családi drámával lesz dolga, aki vállalkozik megtekintésére. A történet konfliktusa az, hogy anyu (Juliette Binoche) menő háborús tudósító, akinek két gyermekére apu (Nikolaj Coster-Waldau) vigyáz odahaza, míg anyu bevetésen van – ami elsősorban apu idegeit emészti fel. Szóval, nem tudom, milyen lesz a film, de nyert egy csomó díjat…

Robert De Nirót is nézhetjük ma este, ezúttal az Ébredések (ATV Spirit, 22.20) című 28 éves -bár ettől még igen jó- moziban, melyben ő menthetetlenül katatón beteg lesz, akit a renitens pszichiátert játszó Robin Williams gyógyít meg. Vagy mégsem. Papírzsebkendő mindenesetre legyen a kezünk ügyében elegendő mennyiségben…

Bódy Gábor megkerülhetetlen figurája volt a hetvenes évekbeli, nyolcvanas évek eleji magyar filmnek. Neve a közelmúltban egészen más jellegű szövegkörnyezetben merült fel (kíváncsi lennék, ma hol állna, ha élne), az azonban bizonyos, hogy kivételes képességű, forradalmi filmes volt. A ma esti Amerikai anzix (Duna, 22.20) tehetségének egyik ékes bizonyítéka. Bátor filmnyelvi kísérlet, mozgóképes történelmi esszé, filozofikus ál-dokumentumfilm. 1948-as magyar honvédmenekültek az amerikai polgárháborúban, stilizált, fiktív “korabeli” mozgóképeken.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!