Elég tré a helyzet. Mindenki menekül a szupererős nézőmágnesnek bizonyuló X-faktor elől, így meg sem kísérelnek alternatívát állítani… Így ma például ismét A szerelem hullámhosszán (TV4, 20.00) sugároznak az érzelmek, legalábbis Meg Ryan és Tom Hanks között. Szól a rádió és a végén sírni is fogunk. (A képen Meg Ryan, Rosie O’Donnell társaságában, vevő üzemmódban.)
Tom Hanks, pontosabban, az által alakított tudós nyomozó tűnik fel a Dan Brown regényéből készült Angyalok és démonokban (Mozi+, 21.00) is. A nyomozó ezúttal Vatikán belső köreiben nyomoz a gonoszok után, akik, bizony, ott vannak. Tulajdonképpen a híres-hírhedt Da Vinci-kód második részeként is felfogható ez a film: simán leköthet, ha eddig még nem kötött le, még ha erre eddig rengeteg alkalom is adódhatott. (Bővebben)
A Casino (Film Mánia, 20.00) című igen remek moziban viszont ma este is arról lesz szó, hogy hogyan működtet a maffia egy kaszinóvárost (pont úgy, ahogy, ne legyenek kétségeink, minden mást, akár országokat is), ami úgy tejel legálisan milliárdokat (dollárban), hogy közben tisztára is mos egyéb, közel sem legális eredetű, további milliárdokat (dollárban). Martin Scorsese közel háromórás filmeposzában Las Vegas hétköznapjaiba tekinthetünk be, olyan remek színészek által, mint Joe Pesci és Robert De Niro, valamint Sharon Stone.
Stephen Daldry 2002-es Az órák (Film4, 22.00) című filmje “Michael Cunningham azonos című Purlitzer-, és PEN/Faulkner-díjas regényéből készült, amit viszont Virginia Woolf 1925-ös műve, a Mrs. Dalloway inspirált. Három korszak, három történet és három női sors olvad össze egyetlen történetté Az Órák időfolyamában. Úgy kapcsolódnak össze, mint a láncszemek, anélkül, hogy tudnák, ugyanaz a nagyszerű irodalmi alkotás változtatja meg visszavonhatatlanul az életüket. Virginia Woolf (Nicole Kidman – e filmben nyújtott alakításáért Oscart kapott) a húszas évek londoni külvárosában az elmebajjal küzd, és közben első nagy regényét, a Mrs. Dallowayt írja. Laura Brown (Julianne Moore) Los Angeles-i feleség és anya több mint két évtizeddel később, a második világháború végén olvassa a regényt, és hatására elsöprő erejű változást forgat a fejében. A mai New York Cityben ott van Clarissa Vaughan (Meryl Streep), aki Mrs. Dalloway modern alteregója, s aki szerelmes Richardba (Ed Harris), az AIDS-ben haldokló, briliáns költő-barátjába.” Én semmire nem emlékszem belőle.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: