Mit nézzünk ma a tévében?

Szerda, november 6.

Reese Whiterspoon egy nagyra vágyó, s azért tenni is hajlandó, tehetséges vidéki lány, aki az “édes otthonból, Alabamából” egészen New Yorkig utazott, hogy megtalálja az álompasit (Patrick Dempsey). A sármos férfi feleségül is venné a lányt, aki szemlátomást Mindenütt nő (Paramount Channel, 21.00), ám van egy bökkenő: a menyasszonynak már van otthon, Alabamában egy férje (Josh Lucas): egy igazi sörszagú, a dolgokat nevükön nevező és az adódó problémákat radikális hatékonysággal megoldani szerető vidéki srác személyében. Romantikus komédia a műfaj neve.

 

 

Ugyanekkor egy nem teljesen agyatlan politikai komédia A válságstáb (Viasat3, 21.00), mely arról mesél, hogy az, hogy éppen ki irányítsa egy ország, egy minisztérium, egy város élén közvetve/közvetlenül az életünket, alig különbözik attól technikai értelemben, mint hogy mit eszünk, milyen autóval járunk, mit fújunk magunkra, hogy ne legyünk büdösek, milyen nadrágot és cipőt veszünk fel és ezeket hol szerezzük be – a megfelelő marketing kérdése mindez. Egy ilyen politikai marketinges a főszereplője ennek a történetnek. Jane (Sandra Bullock) azonban messze nincs szakmája csúcsán, leszálló ágban lévő karrierje a bolíviai elnökválasztási kampányba sodorja, ahol azonban egy régi, de nála sokkal sikeresebb ellenlábasával (Billy Bob Thornton) találja szemben magát. Természetesen a történet ezek után nem marad meg a politikai kommunikáció természetének száraz vizsgálatánál, hiszen Jane világosan látja, hogy az utolsó esély adatott meg számára, így minden létező mocskos trükköt a győzelem érdekében. Hát, nem egy Finkelstein a csaj, de azért tanulságos a sztori, amellett, hogy talán szórakoztató is.

A Szenvedélyek birodalma, az annak idején közbotrányt okozó Érzékek birodalma, vagy a Tabu című filmekről ismert japán rendezőlegenda, Nagisa Oshima készítette a második világháború idején játszódó Boldog karácsonyt, Mr. Lawrence! (Duna, 22.30) című drámát. A történet 1942-ben játszódik és egy japán hadifogolytábor mindennapi életéről szól, némi homoerotikus felhanggal. Egy renitens angol hadifogoly (David Bowie – a felső képen) áll szemben a tábor brutális parancsnokával (Ryuichi Sakamoto), illetve “bulldogjával”, Gengo Hara őrmesterrel (Takeshi Kitano). Ez a szereposztás már önmagában is figyelemreméltó: az elsősorban korszakos rocksztárként ismert Bowie elképesztő alakítása, a film zenéjét is szerző világhírű zeneszerző, Sakamoto Bowie-val egyenrangú teljesítménye, vagy a későbbi japán kultszínész, és -rendező Takeshi Kitano egyszerre kegyetlen, vicces és cinikus jelenléte akár külön-külön is elég egy filmre. Így együtt viszont igazi ínyencség minden igazi filmrajongó számára.

Eközben az A38 Hajó színpadán (m2, 23.20) Kamondy Ági új projektjét hallgathatja az, aki kíváncsi a kortárs magyar zene egyik ritkán, de akkor legendás dolgokat alkotó előadójára. Ági (az alsó képen – Dudás Zsombor, Keszei Krisztián, Gyenge Lajos, Kamondy Ági, Vajdovich Árpád, Roszik Hella, Ádám Rita és Darvas Benedek) új dalainak szövegeit saját maga, valamint Karafiáth Orsolya, Kiss Llászló, Li Jü császár, Müller Péter Sziámi és Simon Márton írta, a zenében pedig egyszerre halljuk Ági különleges zenei univerzumának minden bolygó elemét, a népzenétől a klasszikus kamarazenén keresztül a progresszív és alternatív rockzenéig.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!