Tulajdonképpen “mese habbal” A király összes embere (Film4, 20.00), hiszen egy becsületes politikusról szól a történet, ami így önmagában, a valóság hímes mezején bandukolva, tényleg nem több egy szép oximoronnál. A viccet félretéve, Willie Stark valóban élt, s bár karrierje és figurája eléggé “dramatizáltan jelenik meg” a filmben, ám a történet mégis a valóságban gyökerezik, minden benne megmutatkozó emberi gyengeséggel egyetemben. A film amúgy remake. Sean Penn is remek Stark szerepében (bár most is fullba’ nyomja), de elképesztő a mellékes karaktereket alakító színészek névsora is, Kate Winslettől Sir Anthony Hopkinsig. Kissé idealista megközelítésű, ám mindenképpen tanulságos film ez – manapság pedig főleg az.
A Véres munka (Sony Movie Channel, 21.00) témájában picit bizarr, minőségében kissé középszerű, ám azért mindenképpen tisztességes krimi, az öreg zsaru, nem vén zsaru-típusból. Clint Eastwood rendezte saját magát e 2002-es filmben, szokása szerint. A történet origója a szív, mint a vért pumpáló szerv: a címbeli munkát egy szívátültetésen átesett öreg zsaru hajtja végre, azáltal motiváltan, hogy megtalálja annak gyilkosát, akinek szíve végül is az ő mellkasában dobog. Nem rossz a szereposztás: Clint bácsi asszisztenciáját Anjelica Huston és Jeff Daniels adja.
Sylvester Stallone ma már szintén bőven felnőttkorú mozija, A specialista (Film+, 21.00) ma már leginkább arról híres, hogy itt volt meg Slynak Sharon Stone, méghozzá a filmtörténelem egyik leghiteltelenebb, legviccesebb, “hús a húson”-típusú szexjelenetében. Amúgy egy teljesen nézhető, régimódi, robbantós akciókrimi ez.
Aztán. Az Álmomban már láttalak (Paramount Channel, 21.00) amolyan Hamupipőke-sztori, tündérmese lusta felnőtteknek. Jennifer Lopez szobalány egy decens szállodában, ahol véletlenül egy jóképű politikus (Ralph Fiennes) összetéveszti őt egy helyi menő csajjal – és beleszeret. A szegény J-Lo kapva kap az alkalmon, és belemegy a játékba, azonban retteg attól, hogy kiderül, kicsoda is valójában. A hazugságerdő aztán egészen odáig gyűrűzik, hogy még mi, nézők is azt hisszük, ez egy jó film…
Az Éli könyvének (Moziverzum, 21.00) Denzel Washington a cím-, Gary Oldman pedig a negatív főszereplője. A film tulajdonképpen egy apokaliptikus western, nem kevés vallásos tanítással. A történetben egy globális vallásháború pusztította el az emberiség nagy részét. A mai, iszlám (és más) terrorizmus, az újra megjelenő diktátorok réme által fenyegetett, a rohamosan fogyó kőolaj- és ásványi kincskészlet kapcsán zűrzavaros korban nem nehéz valamiféle kulturális/gazdasági világvégére asszociálni, így a film felvetése, problematikája reálisabb, mint szeretnénk. A film ennek ellenére jó. (Bővebben)
A friss Emmy-díjas Gera Marinát is láthatjuk a ma bemutatandó új, magyar tévéfilmben, a Nino bárkájában (Duna, 22.30). A Miklauzic Bence által rendezett film egy külvárosi étteremről szól, melynek “tipikusan magyar vendéglátós” tulajdonosa egy nap, szorult helyzetben felül az “európai vonatra”, és az elnyerhető, komoly EU-pénzek reményében “megváltozott munkaképességű emberekkel” próbálja megoldani a mindennapi vendéglátást. Marinán kívül Bartsch Katát, Znamenák Istvánt és Cserna Antalt láthatjuk ebben a -vélhetően- kedves, emberi történetben.