Egy igen tökös modern western a ma esti fő ajánlat. A préri uraiban (Paramount Channel, 21.00) egy elvált apa (Chris Pine – a műfajban kötelező “jó cowboy”) rabolja végig börtönviselt bátyja (Ben Foster – a képen ők) segítségével a nyugat-texasi Midland Bank (itt most a bank játssza a “rossz cowboy” szerepét) összes kisvárosi fiókját, hogy így fizesse vissza azt a jelzálogot, amit éppen ez a bank jegyzett be a testvérpár elhalálozott édesanyjának farmjára (melyen nemrégiben olajat találtak, hahaha). Az írott törvénynek, természetesen, közbe kell szólnia két, komótosan dolgát végző ranger (rendőrbíró) személyében, akik közül az egyik kaukázusi (Jeff Bridges), nyugdíj előtt áll és ízig-vérig texasi, a másik indián (Gil Birmingham), és még nála is inkább texasi. Jelen esetben ők lesznek a “rossz cowboy” pisztolyai. Lesz piff-puff, izgalom és egy remek film. (Bővebben) Velem együtt sokan ezt a filmet eredeti címén (Hell or High Water) ismerik. Írójának –Taylor Sheridan– második rendezése, a Wind River tavaly futott a magyar mozikban.
Majdnem negyedszázados mozi Az utolsó esély (Paramount Channel, 21.00), Tony Scott elég izgalmas tengeralattjárós akció-dolgozata, melyben Gene Hackman, a műszaki bolti eladó külsejű remek színész adja a fafejű, konzervatív parancsnokot, aki -miközben Oroszországban katonai puccs zajlik – atom-tengeralattjáróját orosz vizekre kormányozva majdnem kirobbantja a harmadik világháborút. Szerencsére, eközben észnél van fiatal másodtisztje, Denzel Washington.
A London Boulevard (Film Mánia, 21.00) című krimi írója és rendezője, William Monahan eléggé otthon van a bűn témájában. Készített is néhány egész jó filmet ebből. Itt igen sok jó név (például Keira Kinghtley, Colin Farrell vagy Ben Chaplin) játssza el a börtönből frissen szabadult Mitchell (Farrell) történetét, aki szeretne beilleszkedni a társadalomba, azonban régi élete, bűn- és tettestársai ezt másként gondolják…
Al Pacino Oscar-díjával jön ma este is az Egy asszony illata (Filmcafe, 21.00). Annak idején még moziban láttam ennek olasz eredetijét, Vittorio Gassmannal, na azt nézném újra, de mindig ezt adják… Amúgy messze nem rossz film ez az amerikai verzió sem, sőt a dráma szempontjából talán ez még erősebb is, mert úgy rémlik, az olasz verzió inkább komédia volt. De lehet, hogy tévedek…
Északkelet-magyarországi maffiatörténet a rendszer(másként: gengszter)váltást követő zűrzavaros évekből A rózsa vére (Duna, 21.45). Zsigmond Dezső -jobbára láthatatlan- filmjében kocsmárosok csempésznek olajat éjszakánként Ukrajnából, zöldségesek keverednek ügyletbe az ukrán maffiával, szóval, zajlik az élet – mint mindig. Gáspár Sándor, Dörner György, Nagy-Kálózy Eszter.
Maár Gyulát sajnos ma már leginkább Törőcsik Mari néha férjeként tartják számon, s bár életműve nagy részének valóban Mari volt a múzsája, témája és főszereplője, igen jelentős filmes volt, aki szép, tiszta és őszinte filmeket tett le az asztalra. A Teketória (m5, 22.00) is ilyen, melyben egy negyvenes nő küzd meg válásának következményeivel, a negyvenéves korral, valamint egy fiatal fiú zavarba ejtő érdeklődésével.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: