Közismert tény, hogy a legtöbb lányos apa ártatlan, szűzies szerelemmel viseltetik kislánya iránt, a kislányok pedig rajongva imádják viszont édesapjukat. Különösen erős ez a kapcsolat, ha valamilyen szörnyűség folytán az apa egyedül kénytelen nevelni kislányát. Egy ilyen szituációt dolgoz fel az Apák és lányaik (m2, 21.20) című hollywoodi melodráma Russell Crowe és Kylie Rogers/Amanda Seyfried főszereplésével, melynek első kockáin megijedtem, de aztán azért alapvetően elmúlt a rossz érzés… (Bővebben)
Remélhetőleg aki a minap jött, az nem volt olyan tapló, mint a Tapló Télapó (Paramount Channel, 21.00). Azaz Billy Bob Thornton (lásd a képen). Amúgy, ez a valóban tapló, gyökér humorú vígjáték egy simlis áruházi
tolvajról Télapóról szól, akinek története mégis üdítő fuvallatt lehet -elsősorban a felnőttek számára- így a karácsonyt megelőző ajándékvásárlás őrületének lecsengése, no és a karácsonyi ünnepkör hangulatát meghatározó fojtogató mézmáz közben…
Ajánlom azonban A dzsungel könyve (RTL Klub, 20.10) 2016-os feldolgozását is. Jon Favreau valódi, élő kisfiúval (Neel Sethi) játszatta el Rudyard Kipling híres figurájának, a farkasok által nevelt emberkölyöknek, Mauglinak történetét, miközben a környezet, Sir Kán és Bagira, Balu és a többi állatszereplő baromi látványos és valósághű komputeranimációban jelenik meg.
Egy nagyon romantikus történet lesz (ma este is) a Ház a tónál (RTL Klub, 22.55), amit szerintem képtelenség is logikai alapon értelmezni. Bár az is igaz, hogy logikai alapon még senki nem lett szerelmes… Viszont a különböző, szabadon lengedező cselekményszálakat (konfliktusok a sztárépítész apával? a spenótos tésztás csaj? stb.) azért el lehetett volna dolgozni… Sandra Bullock viszont (itt) szép, ám Keanu Reeves picit püffedt. A ház átlátszó.
A Feltámadás (Viasat3, 23.05) mi másról szólna, mint Jézus Krisztus misztikus feltámadásáról, no de itt jön a csavar: a szakrális esemény ezúttal egy krimiként lesz elmesélve (Kevin Reynolds rendezésében), hiszen itt tulajdonképpen egy holttest eltűnésének fennforgásáról van szó. A megközelítés is rendhagyónak mondható, hiszen a római hatalomgyakorlók szemszögéből látjuk az eseményeket. A hívők gyorsan porolják le magukat, mert a film -állítólag- nem vallásgyalázó, sőt! Más kérdés, hogy az inkriminált esemény nem karácsonyhoz, hanem húsvéthoz kötődik… 😀
Kommentek