Mit nézzünk ma a tévében?

Csütörtök, január 16.

Szóval, ezt a mai esti programot sem tehetjük már ki az ablakba, úgymond. Amire talán büszkék lehetünk, az az Akire büszkék vagyunk! – A hónap dolgozója (Film Mánia, 21.00) című, 2004-ben bemutatott alkotás. Bizonyos Mitch Rouse rendezői debütálásáról van szó, akiről alig tudni valamit. Régebben színészkedett, ez a 2004-es év volt számára a kiugrás, de azóta is csak a csepűrágás maradt a kenyere. Pedig az Akire stb… egy markáns, friss hangú, olykor meglehetősen beteg humorú, fordulatos, független … de még a pontos műfaji megjelölésre irányuló erőfeszítés is spoileres lenne. Film. Bővebben: jó kis film. Még bővebben itt. (A képen Matt Dillon és Christina Applegate.)

 

 

Minden kisgyermekes szülő legszörnyűbb rémálmát filmesíti meg a múlt század kilencvenes éveinek elején bemutatott, ám a mai napig is hatásos thriller, mely A kéz, amely a bölcsőt ringatja (Filmcafe, 21.00) címet viseli. Biztosan tudjuk, hogy a kedves, megbízhatónak tűnő bébiszitter, akire gyermekünket bízzuk, valóban olyan kedves és megbízható, mint amilyennek mutatja magát?

Ma is beteg Az angol beteg (Paramount Channel, 21.00)… Mondjuk azt, hogy ez is egy magyar Oscar-díj, hiszen a sztori, ugye, de ami a lényeg, hogy a film zenéje is kapott abból az esőből, ami e jó hosszú és jó romantikus alkotásra hullott annak idején; az pedig nagyban támaszkodik Sebestyén Márta hangjára. Úgyhogy. 

Clint Eastwood 2014-ben 6 Oscar-díjra jelölt háborús életrajzi drámája, az Amerikai mesterlövész (Film+, 21.00) a ma esti első háborús ajánlat. Amerikában, saját műfajában jegyeladási rekordokat döntögetett ez a mozi. A kritikát azonban alaposan megosztotta és a közönség egyik -gondolkodóbb- része is megütközött a film néhány jelenetén, illetve azok etikai vonatkozásain (miközben a másik -indulatosabb- fél nyilván diadalittasan bokszolt a levegőbe: America is Great Again!). A film által elmesélt történet valós: Chris Kyle könyvben írta meg, hogyan vált egy egyszerű texasi parasztgyerekből Legendaként (az ellenfeleknél pedig el Shaitanként, “az Ördögként” – a filmben Bradley Cooper által alakítva, lásd a képen balra) ismert háborús mítosszá, akinek számlájára 150 “gaz muszlim” áldozatot ír a Pentagon. (Bővebben)

A bombák földjén (Filmcafe, 23.20) a második: bár sokat ment, sokat megy a tévében, azért mégiscsak nyert egy közepes vitrinre való díjat 2010-ben, rengeteg fontos Oscarral egyetemben, még ha picit meg is osztja a nézőket. A háborús akciófilmek kedvelőinek túl művészfilm ez, a művészfilmet kedvelőknek pedig túl akció – én úgy mondanám: nem bambáknak való film ez. Néhány egészen remekbe szabott jelenete azonban többet mond el egy modern harci helyzet észvesztően gyomorszorító feszültségéről, mint mondjuk 10 darab B-kategóriás akciófilm. Vannak persze szépen felfűzött és rendhagyóan alkalmazott -és éppen ezért izgalmas- zsánerklisék is, néhány valóban remek színészi alakítás is (pl. Jeremy Renner a főszerepben), azonban még én sem mondanám masszív egésznek James Cameron ex-nejének, Kathryn Bigelownak filmjét. (Bővebben)

Megmenthetjük ma este -ki tudja, hányadszor?- Ryan közlegényt is a Ryan közlegény megmentése (Mozi+, 23.00) című, monstre háborús eposzban, Spielberg Pista bácsi Oscar-hegyekkel jutalmazott filmje által. Engem még mindig nem vitt rá a lélek, hogy megnézzem…

Peace.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!