Mit nézzünk ma a tévében?

Szerda, január 29.

Showtime – Végtelen és képtelenben (Sony Movie Channel, 21.00Robert De Nirót és Eddie Murphyt hozták össze egy filmbe a producerek. Ez egy szórakoztató krimi-vígjáték, leheletnyi médiakritikával. De Niro nyomozó amúgy a szokásos pofáit vágja és vérprofi, Murphy nyomozó pedig szintén tőle megszokott mennyiségben pofázik és bénázik, miközben egy oktondi tévéstáb műsort készít veszélyes munkájukról.

 

 

Holt költők társaságában (Filmcafe, 21.00) egy független, progresszív gondolkodású, lendületes irodalomtanár (Robin Williams) alakítja át a szigorúan hagyománytisztelő, konzervatív angol fiúiskola merev, kőtáblákba vésett rendjét azzal, hogy tanítványaival valóban képes megszerettetni az irodalom, a művészetek és ezeken keresztül az élet nagyszerűségét. Kötelező érvényű, katartikus film minden diák, de főleg minden pedagógus számára!

Mike Binder filmje, az Egy férfi naplója (Film Mánia, 21.00) valószínűleg azon csúszik meg először, hogy főhőse, a szupermenő, kőgazdag művészügynök nem tud mit kezdeni életével és ez, így, bizony, eléggé hiteltelen. Főleg, hogy a karakter emellett megmarad nagyképű, cinikus, öntelt hólyagnak. Semmi szerethető nincs benne, ami megfogná a nézőt. Ráadásul a másik oldal sem szimpatikus, csupán egy szimpla, irigy suttyó, aki pont ilyen lenne, mint a főhős, ha szerepet cserélnének. Ben Affleck sem tesz semmit azért, hogy az általa alakított karakter néző-közelibbé váljon, és még az az “önmagamat is leköpöm, ha kell” attitűd is hiányzik belőle, amit pl. Adam Sandler oly sikeresen alkalmaz hasonló esetekben (magán). Ettől függetlenül, talán tanulságos lehet ez a történet.

A 2014-es Oscar-szórás nagy-nagy lufija volt David O. Russell Amerikai botrány (Viasat3, 21.00) című mozija. Ma szembesülhet ezzel a méretes blöffel az, aki eddig még nem tette meg… Nagy sztárok, remekül megidézett hetvenes évek-fíling – egy teljesen átlagos, üres és ötlettelen átveréses filmben (vagy filmes átverésben). (Bővebben)

A legendás, roma származású jazzgitáros Django Reinhardt alakját eleveníti fel a Django (Duna, 21.30) című című 2017-es francia film. A történet szerint Django (Reda Kateb – a képen) már híres gitáros, a swing királya Párizsban, akit még a náci német tisztek is rajongva hallgatnak. Djangót meg is hívják a birodalmi Berlinbe, hogy Goebbels előtt is bemutathassa virtuóz tehetségét – miközben már javában folyik a cigányok zsidókkal együtt való deportálása. A filmben feltűnik a magyar Palya Bea is, azt hiszem, Django húgának szerepében – ma este én is megnézem.

Schwechtje Mihály -megannyi, eléggé érdekes és olykor komoly sikert is arató kisjátékfilmje után- bemutatkozó nagyjátékfilmjében, a beszédes című Remélem legközelebb sikerül meghalnod 🙂 -ban (HBO, 23.30) -igen, a végén szmájlival- a japán mangaképregények és animék iránti rajongása miatt lila hajat viselő, tizedik osztályos Eszter (Herr Szilvia) bonyolult, erotikus viszonyba keveredik az interneten az iskolát otthagyó és családjával Londonba távozó volt angoltanárjával, Csababával (Polgár Csaba). (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!