Mit nézzünk ma a tévében?

Szerda, február 26.

John Patrick Shanley által írt és rendezett, méltán sok Oscar-díjra jelölt Kételyben (Film4, 20.00) egy furcsa pap-tanár (Philip Seymour Hoffman – a képen) érkezik a mélyen vallásos szellemiségű, egyházi tanintézetbe. Az új tanár azonban gyorsan az iskola tanulóinak kedvencévé válik felvilágosult, humánus pedagógiai módszereinek köszönhetően, viszont az intézet vaskalapos főnővére (Meryl Streep) azonban magát, a sátánt látja a férfiban és kíméletlen háborút indít ellene… Erősen ajánlott e bölcs, okos, ráadásul izgalmas film megtekintése is – főleg manapság… (Bővebben)

 

 

Anthony Hopkins alakítja az Ösztön (AMC, 21.00) főhősét, aki, amolyan Tarzanba oltott Robinzonként, több évet töltött a dzsungelben, mindenféle emberi társaság híján, egy gorillacsaládban. Már lemondott róla mindenki, amikor hirtelen újra feltűnik a civilizációban – ám a gorillák társaságában már lefoszlott róla minden emberi. Ruha, kultúra, artikulált beszéd, stb. Hogy aztán ez jó, avagy rossz, arra választ ad ez a 1999-ben készült film. Van benne még sok minden, még egy krimi-szál is a cselekményben, valamint Cuba Gooding Jr.Donald Sutherland és Maura Tierney a Vészhelyzetből.

William Shakespeare ismert drámáját dolgozza fel Michael Ratford veretes Velencei kalmárja (Filmbox, 21.00). Impozáns a szereposztás, Al Pacino játssza Shylockot, a címszereplő zsidó uzsorást, Jeremy Irons Antoniót, a látszólag gazdag nemest, Joseph Fiennes pedig Bassanio, a szerelmes ifjú, akinek pénzre van szüksége, hogy megkérhesse a szép Portia (Lynn Collins) kezét. A konfliktus az, hogy kitől kérjen, barátjától, akinek minden pénze a “tengeren dolgozik”, avagy a lenézett zsidótól, aki viszont szívesen adna, ám a régi sérelmekért felszámított “nem egészen tisztességes” kamatra? A film komótos és kissé megúszós is, már ami a történet fő kérdését illeti, viszont kiállítása pompázatos, színészileg pedig kifogástalan.

Minden generáció “nagy” generáció, mármint azok szempontjából, akik beletartoznak, de valamilyen okból az a generáció, amely a hatvanas években töltötte kamasz- és ifjúkorát, következetesen “A nagy generációnak” nevezteti magát. Pedig van vaj az ő fülük mögött is, méghozzá tonnaszám, ez azonban tök mindegy abból a szempontból, hogy András Ferenc és Bereményi Géza A nagy generáció (Duna, 21.35) című története remek film, mely pontosan ragadja meg a hetvenes-nyolcvanas évek jellemző magyar közhangulatát, amikor az a bizonyos generáció, akik magukat “a nagynak” hívják, rájöttek saját korlátaikra, kicsinységükre, hétköznapi, banális valóságukra.

Joel Schumacher 1993-as Összeomlás (Sony Movie Channel, 23.30) című filmjében Michael Douglas alakít egy teljesen hétköznapi, szürke tisztviselőt, aki egy nap, a szokásos dugóban való vánszorgás közepette bekattan, elege lesz abból, hogy semmiképpen sem érhet haza kislányának szülinapi partijára, kiszáll a kocsijából és gyalogosan indul hazafele. Útját holttestek és vérző sérültek szegélyezik… Ezúttal azonban messze nem amolyan agyatlan mészárlás-mozival van dolgunk, a történet masszív társadalomkritikai és -lélektani vetülete az, ami igazán izgalmassá teszi ezt a filmet.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!