Mit nézzünk ma a tévében?

Csütörtök, február 27.

Tipikusan az a film az Összeesküvés-elmélet (Filmcafe, 21.00), amelyik megmutatja, hogy milyen veszélyekkel járhat, ha egy színész túl mélyen beleéli magát szerepébe… 🙂 A viccet félretéve, Mel Gibson valószínűleg nem ebben a filmbe kattant be, ő már régóta ilyen, a konspirációs teória-mechanizmusok kialakulása, illetve megjelenésük viszont tűpontosan van ábrázolva ebben az izgalmas moziban. Mindig vannak, mindig voltak és lesznek is olyanok, akik tisztán (értsd: mindenkinél tisztábban, hiszen mindenki hülye, idióta, ostoba, sőt, vak és süket is, ráadásul át vagyunk verve) látnak mindent, és átlátják azt a mindent átszövő pókhálót, melynek közepén ott csücsül a csúnya, karvalyorrú, kígyóvállú, kapzsi banyapók (az UFO, Soros, az ENSZ, az EU, a komcsik, a kínaiak és egyáltalán, az idegenszívű migráncsok – tetszés szerint behelyettesíthető, illetve felsorolható). A film amúgy vicces is, főleg a Julia Roberts (lásd a képen) által jegyzett romantikus szál fényében…

 

 

Eközben a Ronin (Moziverzum, 21.00) című, régi szamurájtörténeteket idéző (ezekre utal a film címe is: a roninok amolyan munkanélküli, elbocsájtott szamurájok, “betyárok” voltak), visszafogott, ám mégis izgalmas és kőkemény krimiben (rendezte John Frankenheimer) munkanélküli titkosügynökök próbálnak saját szakállukra dolgozni. Robert De Niro mellett igen jó a filmben Jean Reno és Stellan Skarsgaard is.

Később a Szigorúan ellenőrzött vonatok (m5, 21.50) is befut ma este (az első vágányra). Bohumil Hrabal és Jirí Menzel méltán klasszikus filmje Tapicska forgalmistáról, a stemplizés helyes módjáról, az ejaculatio praecoxról és természetesen a precíz váltóállításról szól. Megkerülhetetlen és kihagyhatatlan mozi ez arról, hogy mi is ez a Közép-Európa, amibe születtünk…

Nézhetjük azonban Eperjes Károlyt is, méghozzá fejébe húzott “külföldi sapkában”, Tímár Péter a magyar labdarúgás talán sosem volt nagyszerűségét meglovagoló időutazásos nyereményjátékában. A 6:3 avagy, Játszd újra, Tutti (Duna, 21.50) hátterében azért látszik egy picit valami nagyon-nagyon csúnya is, ami viszont biztosan volt, megtörtént, és úgy hívják: történelem (lásd mint eggyel feljebb).

Gyöngyössy Imre és Kabay Barna filmje, a Jób lázadása (Duna, 23.30) nem véletlenül kapott annak idején Oscar-jelölést, hiszen rendkívül erős, tömör és lényegre törő, hiteles dráma. Tökéletesen passzol az évtizedekkel később készült, de témájában szorosan kapcsolódó -szintén remek- 1945-höz. Nagyon szép lett a digitálisan felújított változat, azonban a film minőségéhez nem méltó, csapnivaló utószinkronon nem tudtak változtatni. Ugyan Temessy Hédi és Zenthe Ferenc döbbenetesen erős alakításán ez a technikai jellegű bibi alig ront, de sajnos a kissrácból (Fehér Gábor) semmit nem lehet érteni. Simán lehetne feliratozni, mert amúgy elképesztő erejű, hiteles alakítás az övé is.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!