Huszonnyolcadik nap. Ugye, ma senki nem locsolkodott? Ha igen, akkor lehet, hogy pont most fertőzött meg valakit, vagy éppen pont most fertőzték meg, hogy aztán holnap adhassa is tovább… Gratulálok. Szóval. Néhány éve ment a moziban ez A kis herceg (Duna, 18.45). A velünk lévő hétéves szerint jó is volt, bár szerintem azért nem volt benne számára minden teljesen világos. Bár, az az igazság, hogy ilyen idős koromban én sem tudtam mit kezdeni Antoine de Saint-Exupéry klasszikusával. Bennem is csak a kalap ragadt meg, meg azon a picike bolygón az a nagy kis herceg… (Lásd a képen) Természetesen, fontos dolgokról van itten szó, aminek megértéséhez azért kell élni egy kicsit. Az üzenet azonban tényleg kétmondatos. Ez amúgy -felnőtt szemmel- egy elég jó adaptáció. Ami a könyvhöz kapcsolódik, az igen jó és főleg hiteles is, a kissé bő lére engedett kerettörténet viszont sablonos, kissé banális és így picit unalmas is. Viszont kétszer sírtam.
Sokat megy mostanában a Szerelem és más drogok (RTL II, 20.40). A tisztes hollywoodi mesterembernek megismert Edward Zwick -mi tagadás- ijesztően zajosan kezdődő dolgozata főleg igéző szemei és tökéletesnél is tökéletesebb fogai villogtatásán túl igen pikáns jeleneteket is bevállaló Anne Hathaway és Jake Gyllenhaal közti civódásról szól, némi diszkrét gyógyszeripar-fikázáson és a Parkinson-kórral való együttélés nehézségeinek közérdekű középpontba helyezésén túl. Én bírom.
Tehetünk egy kirándulást Indokínába (m5, 21.00) is, mellyel Régis Wargnier (valamint Catherine Deneuve) alkotott igen emlékezeteset. E nagyívű, romantikus és egzotikus tabló a múlt század harmincas éveiben játszódik Távol-Keleten – talán ma sikerül végig is nézni a közel háromórás darabot. (Kétszer már próbálkoztunk ezzel, de mindig bealudtunk… Nem mintha olyan rossz lett volna, inkább csak olyan későn adták…)
Kicsit anakronisztikusnak tűnik, így Húsvét idején Richard Curtis Igazából szerelem (Prime, 21.00) című, kétórás szerelmi kaleidoszkópjának ma esti vetítése, tekintve, hogy a sztori inkább a karácsonyi tematikába illik inkább… Persze, ettől még ez egy kiválóan megírt és ugyanilyen jól megszerkesztett romantikus komédia, szuper karakterekkel, ezekhez méltó színészi alakításokkal, minimális mélységgel, de semmiképpen nem felszínességgel, olykor meghökkentően frivol, de még vicces szabadszájúsággal. (Bővebben)
Ma este ismét láthatjuk a Farkasokkal táncoló (Filmcafe, 21.00) Kevin Costnert is, aki e filmmel kér nyilvánosan elnézést az indiánoktól azért, hogy fehér, angolszász és protestáns elődei gyakorlatilag kiirtották őket, földjeikért, bölényeikért cserébe. Amerikai filmen ezelőtt még tán soha nem jelentek meg ilyen pozitív színezetben az amerikai őslakosok. Costner tehát vezekel. Ő is fehér, de legalább tisztességes fajta. Kultúrtörténetileg, néprajzilag azért a film hagy némi kívánnivalót maga után, de nem azért szeretjük, mert olyan hiteles benne minden… A sok-sok Oscar azonban jár.
Michael Caine és Ben Kingsley Sherlock Holmes-variációja, a Sherlock és én (Duna, 21.30) Dr. Watsont teszi meg a nyomozó zseninek, aki a hóbortos, különc Holmes mögé bújva oldja meg a megoldhatatlannak tűnő bűneseteket. Szellemes, szórakoztató darab 1988-ból.
Éjszaka Ryan Goslingot, illetve a nem kevésbé érdekes Michelle Williamst nézhetjük a Blue Valentine-ben (Duna, 23.25), Derek Cianfrance tegnapelőtti sikerében. A pszichológiailag igen alapos történet egy kudarcba fúló párkapcsolat mélyreható vizsgálata, Bergman után szabadon. (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: