Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, április 26.

Negyvenegyedik nap, állítólag még egy hét és lassú lazulás. Dermesztő szenvedélyek (Sony Max, 20.45). A nyolcvanas-kilencvenes évek elejének nagy erotikus thriller-hullámának közepes darabja volt ez a ’92-es film, melyben a kötelező pasi Richard Gere, aki itt egy sikeres pszichiáter, a hozzá járó nők pedig Kim Basinger és Uma Thurman. Amúgy a fim izgalmas, fordulatos és picit erotikus is, ahogyan az kell.

 

 

Nézhetjük azonban a bármikor nézhető Jack Nicholsont is, illetve az általa alakított, középkorúnál picit korosabb, pohosabb puncibubust, ahogy megkísérti a halál szele a Minden végzet nehéz (Sony Movie Channel, 21.00) című laza romantikus komédiában. Gyógyulásában aztán leckét kap a nőkből, a nőktől… Jack óriási színész, de azért komédiákban tud rengeteg is lenni, mint például itt is, Diane Keaton (itt is) viszont még nála is több (az az ordító sírás!). A film ennek ellenére szórakoztató és a célközönséget (50+) nyilván meg is hatja majd.

Gavin O’Connor az általam maga nemében közel remekműnek “bélyegzett” Warrior után újra a farkaskölykökként együtt nevelkedő fivérpár témájához nyúlt, azonban ez alkalommal csipetnyi, azaz inkább maroknyi autizmussal, mint rendkívüli képességeket előhozó furcsasággal színezve a történetet. A könyvelő (Viasat3, 21.00) címszereplője (Ben Affleck) bűnszervezetek, terrorhálózatok, simlis megacégek könyvelője, aki segít az illegális pénzt legálissá változtatni. Ebben zseni a fickó, aki azonban ezt a képességét betegségének köszönheti, ami azonban az élet minden más területén inkább csak gátolja. O’Connor azonban ahelyett, hogy afféle Esőember-szerű könnyes melodrámát csinált volna, inkább egy kemény akciófilmmel rukkolt elő – 2016-ban az egyik legjobbal. Mainstream zsánermozi ez is, mint pl. a Warrior is volt, azonban cselekményvezetésében, dramaturgiájában olyan erényeket csillant meg, melyek bőven a műfaj legfelsőbb köreibe helyezik a filmet. Keretekben, mondhatni “szorítóban” dolgozik, szabályokban gondolkozik és esze ágában sincs áthágni azokat, mégis kreatív és szórakoztató. Bírtam.

Két “külföldi” Szabó István-film következik. Az 1991-ben bemutatott Találkozás Vénusszal (m2, 21.05) címszerepében Glenn Close-t láthatjuk híres operadívaként, akibe a Szántó Zoltán nevű (Niels Arestrup) karmester esik olyan szerelembe, hogy az már közös premierjüket is veszélybe sodorja. Wagner-, és egyáltalán, az opera műfajának kedvelői imádni fogják ezt a Szabó életművének felszínén úszó “kis hajócskát”.

Ronald Harwood angol drámaíró életművének jelentős része foglalkozik a színpadi művészetek közönség elől elzárt részével, a színészek, zenészek és más színpadi művészek, dolgozók magánéletével, életük, alkotóművészetük emberi oldalával. A nyugdíjas operaénekesek között játszódó Nagy négyes című darabját tán még játssza a Belvárosi színház, ennek Dustin Hoffman rendezte filmverziója is feltűnik még itt-ott, a zsidóüldözést komoly küzdelmek árán túlélő Zongorista forgatókönyve pedig Oscar-díjat ért. Ugyan a Csodálatos Júlia (Duna, 21.15) forgatókönyvét csak adaptálta, méghozzá Somerset Maugham nyomán, de tartalmánál fogva ez is szerves részét képezi az életműnek. A Szabó István és Koltai Lajos által készített míves “olvasat” egy nagy színésznő (Annette Bening – a képen Lucy Punchal) hiteles portréján keresztül mutat be egy tipikus színtársulatot. (Bővebben)

New York bandái (Film Mánia, 22.00) című, olykor igen erőszakos jeleneteket is tartalmazó filmeposz a címbeli város -a Nagy Alma- hősies őskoráról mesél, két színész-gigaikon főszereplésével. Leonardo Di Caprio és Daniel Day Lewis vetélkedik egymással a filmben, bokszban, véres utcai harcokban és kőkemény farkasszem-nézésben, bő két és félórában, Martin Scorsese rendezésében. (Bővebben)

Robert Pattinsont is nézhetik az Emlékezz rám (Paramount Channel, 22.00) című romantikus drámában azok, akik szeretik és tudják, kit takar e név. Mást nem tudok mondani, ugyanis nem láttam a filmet.

Az Amerika fegyverben (Duna, 23.05) című nagyszabású, kosztümös történelmi dráma az amerikai függetlenségi háború idejéből mesél egy el családi történetet, igencsak látványos szereposztásban: Nasstasja Kinski, Al Pacino vagy Donald Sutherland mellett színészként szerepel a filmben például Annie Lennox is, akit elsősorban énekesnőként ismerhetünk. A film ennek ellenére (illetve, talán ezért is…) nagyot bukott annak idején, 1985-ben – ma megnézhetjük, mennyire megérdemelten…

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!