Mit nézzünk ma a tévében?

Szombat, június 13.

Jelen pillanatban minden idők legjobb filmje A remény rabjai (RTL II, 20.25), legalábbis az imdb olvasóinak 2 milliót is bőven meghaladó szavazata alapján. Frank Darabont rendezése Stephen King könyvéből készült, (a képen látható) Morgan Freeman és Tim Robbins főszereplésével. (Bővebben)

 

 

Picit később azonban jön A másik Boleyn lány (Filmcafe, 21.00) is, szintén rengeteg sztárral (leginkább Natalie Portmannel és Scarlett Johanssonnal), hogy pompázatos kiállításban mesélje el VIII. Henrik második felesége nővérének (vagy húgának, a vita még mindig folyik a történészek között erről) sztoriját. (Bővebben)

Egyenes, szép sportdráma a svéd Janus Metz filmje, a Borg/McEnroe (Duna, 21.25), mely Björn Borg figuráját állítja a minden idők egyik legizgalmasabb wimbledoni teniszdöntőjét felelevenítő történet középpontjába. Természetesen, a -számomra- jóval izgalmasabb személyiségű John McEnroe-t sem tudja megkerülni, ő azonban csak másodhegedűs a filmben. A döntőben is az volt, bár ha az egy évvel későbbi, 1981-es döntőt helyezzük a történet csúcspontjába, akkor pont fordított lenne a felállás. De hát egy svédnek ne vessük szemére, ha egy svédet sztárol – aki ráadásul ezért mindent meg is tett nagyszerű pályája során. Érdekes adalékokat tudhatunk meg e filmből Borgról (Sverrir Gudnason perfekt alakításában), akinek edzőjével (Stellan Skarsgård) való kapcsolata is van olyan izgalmas, mint maga, a drámai döntő (aminek korrekt, a maratoni teniszmeccs kulcspillanatait kiemelő, illúziókeltően reprodukált jeleneteivel Metz azért szépen elviteti filmjének drámai súlyát), McEnroe (Shia LaBeouf szintén lenyűgöző) így csak asszisztál, de azért kellő súllyal: egy említésre sem méltó ellenfelet legyőzni nem nagy cucc, még ha tudjuk is jól, hogy McEnroe azért nem akármilyen teniszező volt. Egyszóval, mint film, semmi extra ez a mozi, de amit kell, azt biztosan és ízléssel tudja – a végső “poén” pedig tényleg szép, és főleg igaz. 

Saul fia (RTL II, 23.00) viszont iszonyú kemény dió. A magyar film eddigi legnagyobb nemzetközi sikere, nem csak az Oscar-díj miatt, hanem az ezen kívül elnyert temérdek más díj, elismerés okán is. Döbbenetes erejű képei azóta beleégtek a világ emlékezetébe. Gyötrelmes, súlyos mondanivalót, sőt, kimondanivalót hordozó film. Én már láttam. (Bővebben

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!