Egy elég laza kis átverős, fordulatos szajréfilm lesz a francia Csalások hálója (Film Mánia, 20.10), melyben két nagymenő tolvaj, egy fiatalabb (Jean Dujardin) és egy idősebb (Jean Reno) megy rá a nagy tutira – a baj az, hogy a szajrénál csak egy dolgot szeretnek jobban: a nőket. Könnyed, élvezetes darab – nem nagy dobás, de biztos találat.
Az Éjsötét árnyékban (Cool, 20.50) Tim Burton rendez (ma este is) Johnny Depp köré gótikusan éjsötét boszorkányos-vámpíros szatírát. Depp itt egy nőfaló telepest alakít Amerika (h)őskorában, akit egy nap utolér a végzete: egy boszorkány szívét töri össze, akinek viszont megvannak az eszközei a méltó és kegyetlen bosszúra… Johnny fiú körül Helena Bonham Carter, Michelle Pfeiffer és Eva Green ropja dévaj körtáncát.
A Mátrix-trilógiáról ismert Wachowski-testvérek írták és rendezték a V, mint vérbosszú (AXN, 21.00) című filmet, mely egyszerre kosztümös kalandfilm, politikai thriller és antiutópia. A történet a zsarnokságról, az elnyomásról, a média agymosásáról és az ez ellen lehetséges küzdelem lehetőségeiről és szükségességéről szól; azt vizsgálja, mi történik, ha egy diktatúrában az egyén a saját kezébe veszi a törvényt. “Ne kérdezz, ne kritizálj, ne is gondolkodj: a Párt mindent jobban tud!” – üvölti a filmbeli gonosz kancellár.” (A képen Natalie Portman a történet egyik főszerepében.)
A V, mint A vasálarcos (Moziverzum, 21.00) azonban csak kosztümös kalandfilm. Leonardo diCaprio a gonosz király jó ikertestvére, akit ezért a gonosz király úgy büntet, hogy vasálarcot forrasztat az arcára. Viszont mindenki egyért, ám abban mindenki egyetért, hogy Athos, Porthos és Aramis (John Malkovich, Gérard Depardieu és Jeremy Irons), no és D’Artagnan (Gabriel Byrne) kikardozza az igazságot.
A lovacskás filmek kedvelői megnézhetik megint A paripát (Filmcafe, 21.00), melyben egy ízig-vérig városi lány (Diane Lane) örököl egy versenylóistállót, amit egy veterán “suttogó” (John Malkovich itt is) segítségével szeretne gatyába rázni. Drámai végkifejlet, katartikusan lobogó sörények, szélsebesen vágtázó paták!
Gene Hackman tipikusan az a fazon, aki úgy harminc éves kora körül felvett magára egyfajta fizimiskát, és ahogy teltek, múltak az évek, rajta bizony nem fogtak azok a bizonyos vasfogak. Harminc évesen is enyhén pocakos sörissza raktárosnak látszódott, ahogyan a hetvenegyedikben -e film forgatása idején- is. Közben eljátszott egy csomó legendás szerepet: például ő volt Popeye Doyle a Francia kapcsolatban, ő játszotta Coppola Magánbeszélgetésének főszerepét, a mániákus lehallgató ügynököt, ő volt az a szadista seriff, akit annyira utált mindenki Clint Eastwood nagyszerű westernjében, a Nincs bocsánatban. Az arany markában (RTL Spike, 21.00) című kitűnő szajréfilmben ez a joviális öregúr egy szuperrablót alakít, aki nagyszámú kollégái közül tündökletes intelligenciájával, valamint hidegvérű gyilkolászási kedvével tűnik ki. (Bővebben)
A Sully – Csoda a Hudson folyón (Viasat6, 21.00) című filmben Clint Eastwood a repülőgépét 155 utassal vészhelyzetben a jeges Hudson-folyóra leszálló Chesley Sullenberger kapitány legendáját meséli el. Perfekt, tulajdonképpen hibátlan film, mely elegánsan reprodukálja a szerencsés végű repülőgép-szerencsétlenség körülményeit, Tom Hanks (és Eastwood) pedig sikerrel teremti meg a hőst Sully alakjában – aki itt is, és a valóságban is szerény, de szakmáját magas szinten űző átlagember.
A repüléstől rettegőkhöz szól a Légcsavar (Duna, 21.20) című thriller is, melyben Jodie Foster alakít egy anyát, aki éppen halott férjét szállítja haza, Amerikába, egy normál repülőjáraton. A hosszú úton a nő elalszik, s mikor felébred, csak azt látja, hogy a vele utazó, hatéves kislányának nyoma veszett. Mindössze a keze lenyomatát látja az ablaküvegen… Kívülről! Muhaha. (Vicceltem.)
Bár nem több egy szórakoztató szélhámos-filmnél, A tehetséges Mr. Ripley (RTL Spike, 22.50) is igen jó választás lehet ma estére. A címszereplő Tom Ripley (Matt Damon) egy csóró New York-i srác, aki egy valamiben biztos, hogy nem akar csóró lenni, s ennek érdekében különös képességet fejleszt ki magában: bárkit képes hitelesen utánozni. Tom meredeken kúszik felfelé a társadalmi ranglétrán, de meddig még? Damon partnerei Gwyneth Paltrow, Cate Banchett, valamint Jude Law és Philip Seymour Hoffman, a filmet pedig Anthony Minghella (pl. Hideghegy, Az angol beteg) rendezte.
Terrence Malick, úgy tűnik, végképp bezárta magát a saját maga által épített kozmikus elefántcsonttoronyba. Ki sem lát már onnan. (Pedig például ez még jó volt.) Az univerzum története (Duna, 22.55), “minden idők leglátványosabb IMAX-filmje” és effélék, nagyjából alig több, sőt, tán még kevesebb is, mint az Élet fájából kimaradt jelenetek random egymásutánisága, amit nem egy épeszű rendező, nem is egy dilettáns vágó, hanem egy őrült véletlen-generátor rakott össze. Látványos mozi, legalábbis helyenként akadnak benne szép képek, lélegzetelállító távlatok – de azért hagyjuk már ezeket a bombasztikus ajánlásokat… (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: