Mit nézzünk ma a tévében?

Kedd, szeptember 1.

Mehetünk például jó színházba, ráadásul maszk nélkül. Kosztolányi ma is érvényes Édes Annáját (m5, 21.00) Hargitai Iván rendezte meg Tatabányán, 2013-ban. Főbb szerepekben Törőcsik Franciskát, Kerekes Évát és Csankó Zoltánt láthatjuk az előadás pesti vendégjátékának felvételén.

 

 

Az Apja lányában (Filmcafe, 21.00) ezalatt Ben Affleck a cím apa része, egy munkájának élő, abban sikeres, ám a családi életben nem igazán otthonos pasas, aki az anya tragikus halála után egyedül marad egyre cseperedő lányával (Raquel Castro – a képen filmbeli apjával), és az ezzel járó, beláthatatlan méretű problémahalmazzal. Hazaköltözik vidéken élő apjához (még egy problémagóc), és lassan beletemeti magát a kilátástalanságba, amikor a helyi videotékában találkozik egy lánnyal (Liv Tyler). Rendezte Kevin Smith videotéka-szakértő, fényképezte Zsigmond Vilmos operatőr-szakértő – ez a párosítás azért önmagában is elég izgi.

Steven Spielberg részben Budapesten forgatta München (Paramount Channel, 21.00) című drámáját, ami amellett, hogy sok magyar színész és ismert magyarországi helyszín is feltűnik benne, néha alig, máskor éppen eléggé felismerhetően, azért is érdekes, mert a mester ezúttal nem mesét mond, hanem valós történelmi eseményt, a müncheni olimpián az izraeli sportküldöttség ellen elkövetett véres merénylet körülményeit eleveníti fel. (Bővebben)

Igen izgalmas mozi a Mel Gibson, valamint René Russo és Gary Sinise főszereplésével készült Váltságdíj (Viasat3, 21.00) (is), mely emellett felvet még egy morális szempontból érdekes és korántsem egyszerű problémát is. Mel egy igen gazdag, cinikus és hidegfejű üzletembert alakít, aki -a kudarcba fúlt, hivatalos mentőakciók után- fiának elrablását is az üzleti életben megtanult kíméletlen módszerek szerint kívánja megoldani. Kisfia váltságdíját vérdíjként ajánlja fel a gyermekrablók fejéért cserébe… Ön dönt – a film elmesél egy történetet.

Késő este benézhet hozzánk még az igazi Django (Film Mánia, 22.45) is, az ő elmaradhatatlan koporsójával. Címszerepben “Árpád apánk”, azaz Franco Nero. (Bővebben)

Hétfő, augusztus 31.

Hogy mit nézzünk ma este a tévében, arra mondhatnám azt is, hogy Nekem 8 (Viasat3, 21.00). Persze, ez egy tényleg megunhatatlan, habkönnyű krimikomédia Tim Robbinsszal és Martin Lawrence-szel. Láttuk már, fogjuk is még látni, azonban ma sem fog fájni – legfeljebb a röhögés.

 

 

A már szintén felnőttkorú Bérgyilkosokban (Film+, 21.00) a már ekkor is bőven középkorú Sylvester Stallone mellett az ifjú Antonio Banderast, valamint feminin oldalról Julianne Moore-t láthatjuk Zsigmond Vilmos látványos képein. A veterán Richard Donner atombiztos akciókrimijét a néhány évvel később, egy bizonyos Mátrix-című dologgal világhírűvé vált Wachowski-testvérek jegyzik íróként: a történet hajdan egymás mellett, most azonban egymás ellen harcoló bérgyilkosokról szól.

Miután a Viszkis Rabló néven közismert Ambrus Attila -kiérdemelt börtönbüntetését leülve- eladta cserepeit a hétvégi búcsúban, otthon megnézheti Antal Nimród filmjét is, A Viszkist (SuperTV2, 22.25), ami egy viszonylag jól összerakott, jól fényképezett, jól zenélt, stílusos krimi. Ennyi. Ennél nem több, de nem is kevesebb. Hogy aztán a valósághoz mennyi köze van, azt már csak Attila, a címszereplőhöz mintát adó hajdani hokikapus és bankrabló, mai fazekas tudja…

A neves szereplőgárda (Joaquin Phoenix és Mark Wahlberg – a képen) ellenére A bűn állomásai (Film Mánia, 22.50) egyáltalán nem az a tipikus hollywoodi tucatfilm. Leginkább talán arról szól a történet, hogy ha valaki egy alapvetően bűnöző életmódba szocializálódott családba születik, akkor onnan mennyire nehéz az ún. tisztességes, törvénytisztelő életet választani. Tovább gazdagítja James Gray annak idején Cannes-ban Arany Pálmára is jelölt filmjét az, hogy a tárgyául szolgáló család “bűnös életvitele” nem csak egyfajta sztereotipikus stigmaként, hanem alapos(nak tűnő), szinte szociografikus igényű háttértanulmányként jelenik meg. Emellett azonban a film meg tud maradni izgalmas, sőt néha érzelmes kriminek is.

Vasárnap, augusztus 30.

Mivel ennek a nyárnak itt&most vége, készüljünk az őszre. Nemsokára aktuális -legalábbis címében- az Édes november (Sony Max, 19.00), ami egy igazi könnyekben bővelkedő, romantikus dráma. (Csodálkozom is, hogy milyen tűnik fel a tévé képernyőjén…) Szívet facsar, agyat zsibbaszt. Keanu Reeves, a nagymenő, kíméletlenül törtető üzletember egy véletlen baleset okán megismerkedik Charlize Theronnal, akibe halálosan szerelmes lesz. (A képen Charlize és Keanu.)

 

 

Vicces, olykor kifejezetten kacagtató film a Jószomszédi iszony (Film Mánia, 20.15), melyben Drew Barrymore és Ben Stiller alakítja azt a szerencsétlen sorsú fiatal párt, akik házasságkötésük alkalmából új otthonba költöznek, ám nem számolnak a felettük lakó öregasszonnyal, aki minden elképzelhető, sőt gyakran még a legelképzelhetetlenebb gonoszságot elkövet, bimbózó közös életüket megkeserítendő. A filmet rendezte Danny De Vito.

Rendkívül jól szerkesztett, helyenként valóban lélegzetelállítóan látványos háborús freskó a Dunkirk (Film+, 21.00), ám én azoktól a szuperlatívuszoktól mégis tartózkodnék, amellyel az első körös kritikák túlnyomó többsége él. Szép film, jó film Christopher Nolan mozija, de hogy ilyet még nem láttunk, az azért erős túlzás. (Bővebben)

Látszólag egy megszokott bankrablós akciófilm a Nyomd, bébi, nyomd (Sony Movie Channel, 21.00), illetve ennek egy “gengszterek sofőrje” címkével ellátott alfajának szép példánya, annyi azonban mégis biztos, hogy kevés jobb dolog történhetett ezzel a méltán/méltatlanul szétgyepált műfajjal, minthogy Edgar Wright hozzányúljon. A musical-betétekkel (!!!) színesített virtigli akciómoziban ugyan semmi olyan nem történik cselekmény-, illetve akciószinten, amit eddig máshol ne láttunk volna, ám ahogyan ez az egész össze van rakva, azok a karakterek, azok a kis színes nüanszok, poénok és tréfák, amiktől valóban süt a cucc, az mindenképpen unikum. Remek zenék szólnak végig, nálam külön piros pont az üldözéses finálé alatt szóló Focusért és Golden Earringért. Az erős Pumped Gabó-allúziók ellenére is cuki karakter a címszereplő (Ansel Elgort), cuki az élettörténete is, és ha a minap még leszemétládázott Kevin Spaceyt a jövőben ilyen filmekben fogjuk látni, akkor fogdosson még sok feneket, mert kellenek a jó színészek az efféle lenézettebb műfajokba is. Üdítő élmény volt számomra ez a film.

Később A zsaruk becsülete (Sony Max, 21.25) című krimidráma feszegeti a rendőri igazságszolgáltatás morális kérdéseit, a korrupciót, a bűnpártolást, valamint az egyenruha szimbóluma és a rendőri eskü között feszülő ellentmondást – nem először a magyar tévécsatornákon. Edward Norton egy olyan rendőrt alakít a történetben, akinek családja generációk óta rendőrként szolgál, a rendőri munkát hivatásként megélve. Egy tragikusan végződő rendőri bevetés ügyében nyomoz, azonban a nyomozás szálai saját családjához vezetnek vissza…

Szombat, augusztus 29.

A meglehetősen jellegtelen című Kísérleti gyilkosság (Viasat6, 21.00) című krimi-thrillert a jobb sorsra érdemes Barbet Schroeder rendezte.  Annak ellenére, hogy Sandra Bullock játssza benne a címbeli ügyben nyomozó nyomozót, ez egy kevéssé nevetséges, ám kifejezetten izgalmas történet, remek mellékkarakterekkel, akik közül természetesen senki sem az, akinek kezdetben látszik (még Ryan Gosling sem).

 

 

Ha nem láttuk még, indiánfejes lehet a mély vízbe a Solaris (RTL Spike, 21.00), Steven Soderbergh elég merész Tarkovszkij-adaptációja, ami az agyasabb nézőknek filozofikus sci-fi, ám érdekes módon, a csajoknak lehet akár szerelmesfilm is. George Clooney-val, ám kávé nélkül. What else?:) (Bővebben)

Később Julio Medem tárja fel mesteri érzékenységgel egy asszony (Penelope Cruz) görög sorstragédiába illő történetét. Mama (Duna, 21.15) című filmje nagyon egyszerű üzenetet hordoz: van helyünk és van dolgunk ezen a földön. Időnk ki van mérve, kinek több, kinek kevesebb. Nehéz együtt élni a tudattal, hogy perceink, napjaink meg vannak számlálva, miközben talán fontos teendőink lennének még az életben. (Bővebben)

Bár nem lett kultuszfilm a Legenda (RTL Klub, 23.10), mint ahogyan azt alkotói (valamint a valódi Kray-mítosz ápolói) minden bizonnyal szerették volna, azért akad benne néhány igazán jól sikerült jelenet. Ezen kívül aztán az egész film is képes megidézni egyfajta fílinget, ami akár lehetett a hatvanas évekbeli London alvilágának fílingje is (hogy ez mennyire hiteles, arról csak azok tudnának nyilatkozni, akik benne voltak). De amit Tom Hardy művel a film kettős főszerepében (lásd a képen), az valami parádés. (Bővebben)

Péntek, augusztus 28.

A mai első ajánlat már tananyag (vagy annak kellene lennie) és előkelő helyet foglal el minden valamirevaló “Legjobb 10 magyar film”-típusú listán. Jeles András kis Valentinója (m5, 21.00) egy céltalanul csavargó fiatalember (Opoczki Jánosa képen) egyetlen napján keresztül mutatja meg tűpontosan egy generáció céltalan kiúttalanságát a hetvenes évek végén. Fanyar, keserű, ám ennek ellenére (vagy éppen ezért) szórakoztató élmény, egyben alapfilm.

 

 

Pókerarcok (Film Mánia, 21.00) ugyanekkor egy kitűnő zsugabubus-film, melyben Matt Damon, Edward Norton és John Malkovich alakítja a címbéli figurákat. Egy ilyen szereposztás általában elég szokott lenni az üdvösséghez, s ha netán mégsem, akkor a hiányzó izgalmi faktort pótolja a póker nevű kártyajáték. A történetben természetesen van még a pókerarcvágáson kívül más cselekményszál is, hogy mást ne mondjak, a póker csak innen nézve játék, onnan viszont szenvedély, amit ha túlzásba visznek, könnyen rámegy az ember egészségére és társas kapcsolataira…

New York bandái (Film Mánia, 23.20) című, olykor igen erőszakos jeleneteket is tartalmazó filmeposz a címbeli város -a Nagy Alma- hősies őskoráról szól, két gigaikon főszereplésével. Leonardo Di Caprio és Daniel Day Lewis vetélkedik egymással a filmben, bokszban, véres utcai harcokban és kőkemény farkasszem-nézésben – bő két és félórában és Martin Scorsese rendezésében. (Bővebben)

Csütörtök, augusztus 27.

Szergej Paradzsanov mindenképpen egyik legérdekesebb figurája a szovjet filmművészetnek: itt legyen elég róla annyi kedvcsinálónak, hogy örmény volt, aki Grúziában született és orosz börtönben ült ukrán nacionalizmusért. Persze, filmrendező volt és mindenféle más területen alkotó művész, szabad ember egy szabadságtól megfosztott korban, egy virtigli, öntörvényű zseni – érdemes elmélyedni élettörténetében. A szurámi vár legendája (m5, 20.50) című, összetéveszthetetlen hangulatú, lírai történelmi drámája egyetlen, szakadatlanul áradó képfolyam – cselekménye nagyban hajaz a mi Déva várát övező legendánké. Ínyenc filmrajongók számára kötelező a film megtekintése (a képen a film egyik jelenete). 

 

 

Változások kora (Film Mánia, 21.00) viszont amolyan kosztümös, pipiskedő, rizsporos parókás, kosztümös film(dráma). A főszereplő Robert Downey Jr.-t manapság főleg a Vasemberként ismerjük, itt azonban még “csak” egy ifjú, tehetséges orvost alakít II. Károly angol király udvarában. A film egy léha nőcsábászról szól, akiből aztán komoly, felelősségteljes ember válik az események sodró forgatagában. Két Oscar-díj, egy a jelmezeknek, egy pedig a látványnak, valamint olyan neves színészek, mint Meg Ryan, Hugh Grant, Sam Neill, Ian McKellen és sokan mások.

Mi okból és ki ölte meg Kennedy elnököt? Erre keresi a választ ma este is Oliver Stone a JFK – A nyitott dosszié (Paramount Channel, 21.00) című, sok díjra jelölt, sok díjat nyert és tényleg lehengerlő szereposztást villantó 1991-es, igen alaposnak tűnő, politikai oknyomozó drámájában.

Til Schweiger, a német Stohl Buci készített egy sor, a legkülönbözőbb műfajú filmet lányával, Lunával. A ma esti Őrangyal (Duna, 22.00) akciófilm lesz, annak viszont eléggé izgalmas: egy kiöregedett kommandósnak az a feladata, hogy megvédjen egy fiatal lányt, aki szemtanúja volt egy gyilkosságnak. Közhelyes sztorinak tűnik, de ebben a műfajban ritkán dolgoznak fel Pulitzer-díjas nagyregényeket…

Nem mondom, hogy bizonyos pénzügyi ismeretek hiányában teljes egészében értettem azt a kavarást, amit ebben A nagy dobás (SuperTV2, 22.25) című -néhány napja már előkapart- történetben véghez vittek a benne szereplő valós személyek (komoly szereposztásban: pl. Brad Pitt, Steve Carrell, Ryan Gosling vagy Christian Bale), de az biztos, hogy általa jóval többet értek sok mindenből, ami most van. A film a 2007-es nagy gazdasági világválságról beszél, illetve arról a közhelyről, hogy pénzt legtöbbet csakis pénzből lehet keresni. Számtalan film foglalkozott már a tőzsdék és a bankszektor machinációinak leleplezésével, a Tőzsdecápától a Wall Street farkasáig oda és vissza, és nem véletlenek a vadállati allúziók: a pénzvilág kavarógépei valóban vadállatok, akik egy százalékpontnyi anyagi sikerért simán tönkre teszik több ezer, tízezer, vagy akár milliónyi ember életét is, minden különösebb gondolkodás, lelkifurdalás és bármiféle szívfájdalom nélkül. Adam McKay Oscar-díjas forgatókönyvből készült (és még négy másikra jelölt) története annyiban erősebb az összes többinél, hogy még a hozzám hasonló, avatatlan porbafingóknak is érthetően magyarázza el, mi történt (mi történik!) a valóságban. (Bővebben)

Ron Howard éppen bezsebelte a Csodálatos elméért járó szobrokat, amikor, mintegy mellékesen, elkészítette ezt az Eltűntek (Film Mánia, 23.15) című ígéretes westernt, Tommy Lee Jones-szal és Cate Blanchett-tel. Ígéretes western ez, hiszen Tommy Lee ekkoriban ígéretes formát fut, westernekben pedig különösen. A film elején látunk is néhány szinte pszichedelikus tájképet, de a végére csupán (!) egy jó kis hagyományos kalandfilm kerekedik ki az egészből. Tehát nem afféle nu-western ez, filozofikus elmélkedésekkel, posztmodern műfaji keresztezésekkel, bár azért itt az indián misztika elég hangsúlyosan, és eleddig a mainstreamben különösebb hagyományokkal nem rendelkezően szivárog be, mint komoly cselekményszervező elem, hanem afféle üldözős, lövöldözős, emberrablásos, a műfaj összes elmaradhatatlan kliséjével operáló, klasszikus zsáner. Ron Howard pedig az ilyeneket tudja. (Bővebben)

Szerda, augusztus 26.

Anyukám egyik kedvence A felolvasó (Duna, 21.45), ami egy eléggé hangsúlyos, remek darab. Ő már sokszor látta, olvasta is; remélem más is, viszont ma lehet belőle repetázni. És Kate Winslet (a képen) sem véletlenül kapta meg az itt nyújtott alakításáért az Oscart, a BAFTÁt, az Európa Filmakadémia-díjat, valamint a Golden Globe legjobb női mellékszereplőért járó fityfenéjét (Bővebben)

 

 

A megrögzött összeesküvéselmélet-gyártók, üldözési mániájukat túlfejlett önvédelmi mechanizmusnak álcázó paramatyik és általában az egyszerű “agyasok” egyik kedvenc filmje a Pillangó-hatás (SuperTV2, 22.25), ami egy csavaros, igazi ‘agyafúrt’ thriller, mely azzal a sokakat érdeklő témával játszik el, hogy mi lenne, ha meg tudnánk változtatni a múltbéli cselekedeteinket, ezáltal a jelent s jövendőt is… (Lásd: A káoszelmélet szerint egy olyan apróság, mint egy pillangó szárnyának rezdülése, mondjuk itt, Magyarországon, az általa okozott ok-okozati láncolat eredményeképpen akár tájfunt is okozhat a világ túlsó felén.) Érdemes megnézni a filmet egyszer, még Ashton Kutcher sem tudta elrontani.

Kedd, augusztus 25.

Az angol beteg (Film Mánia, 20.00) újra beteg, de Juliette Binoche ma is meggyógyítja Sebestyén Márti énekére, míg a Sir Anthony Hopkins által alakított Hitchcock (RTL Spike, 22.00) is ment a minap. 

 

 

Viszonylag régebben láthattuk viszont Az öreg hölgy és a testőrt (Filmcafe, 22.50). Ez az édes kis semmiség tulajdonképpen a Miss Daisy sofőrje kliséjének egyik variációja, még 1994-ből. A gonosz(kodó), zsémbes és pipifaxos matróna ezúttal Shirley MacLaine, aki valaha a Fehér Ház lakója is volt. A hajdani ex-first lady itt nem sofőrt, hanem egy sármos, fiatal testőrt (Nicolas Cage – a képen Shirley Maclaine-nel) kap hajdani státuszának megfelelően – a továbbiakban azonban nagyjából megy minden, mint ahogy azt láttuk már… Az öregasszony ezerrel szívatja ifjú, lelkes testőrét, de aztán megszeretik egymást (nem úgy!), mi pedig nevetünk és pityergünk egyszerre.

Hétfő, augusztus 24.

Nem a klasszikus Pán Péter-sztori az Én, Pán Péter (Film Mánia, 21.00), hanem annak keletkezése, valamint írójának élete köré szőtt elbűvölő történet, igen komoly sztárparádéval (a képen látható Johnny Depp, valamint Kate Winslet, Julie Christie és Dustin Hoffman).

 

 

A ma esti Kiképzés (AMC, 21.00) egy kőkemény zsarufilm lesz, méghozzá a realistánál is naturalistább megközelítésben, ha szabad ilyen marhaságot mondani. Denzel Washington adja itt rutinos drognyomozót, aki egy zöldfülűt (Ethan Hawke) kap társnak, hogy bevezesse a tutiba. Oscart kapott ezért az alakításért Washington, mégpedig megérdemelten, de a film maga is igen jó darab a maga műfajában, érdemes megnézni.

Véres románc (SuperTV2, 22.25) című film az amerikai nagyon gazdagok világában játszódik, a valóságban megtörtént események alapján. A milliárdos Marks család benjáminja (Ryan Gosling) kilép a decens körforgásból és vidékre költözik, ahol szerelmével (Kirsten Dunst) egy kis bioboltból szeretnének eléldegélni, békében és boldogságban. A nagy hatalmú családfő (Frank Langella) azonban fiát az üzleti életben szeretné tudni, méghozzá minden áron. A célját látszólag eléri, közben azonban az ifjú szerelmespár élete felfordul: a srác bekattan, a csaj pedig nyomtalanul eltűnik…

Vasárnap, augusztus 23.

Tom McCarthyt például a 2003-as, csendes, kristálytiszta hangú és mélyen emberi Az állomásfőnök kapcsán tarthatjuk számon. A 2015-ben bemutatott Spotlight – Egy nyomozás részletei (Sony Movie Channel, 21.00) tulajdonképpen egy dokumentarista játékfilm, mely egy valóságos eseményt dolgoz fel tényszerűen, beazonosítható helyszíneken és figurákkal. A történet a Boston Globe nevű újság oknyomozó riporterei által írt és 2002 elején publikált cikk keletkezéstörténetét meséli el, mely addig soha nem látott méretű földcsuszamlást okozott a római katolikus egyházban. A filmet az oknyomozó újságírás jellegzetes eseményei töltik ki: újságírók ülnek egy teremben és értekeznek, vagy telefonnal a fülükön, vagy jegyzetfüzettel a kezükben jegyzetelnek, interjúznak, és rengeteget beszélnek. Nincs semmilyen akciójelent, nincs autós száguldozás, lövöldözés, de nincsenek poénok sem. A film mégis roppant izgalmas (a képen a film egyik feszült “akciójelenetében” Rachel McAdams, Michael Keaton, Mark Ruffalo és Brian d’Arcy James), persze, főleg azok számára, akik hajlandóak még gondolkodni, figyelni, és találnak valami érdekeset abban, amikor bizonyos emberek akár fejjel is a falnak rohannak, ha mögötte az igazságot sejtik. (Bővebben)

 

 

Veszett vad (Filmcafe, 21.00) című filmet William Friedkin rendezte, akihez a Francia kapcsolat, vagy az Ördögűző című klasszikusokat köthetjük. Ezen munkája a fentiekhez nem mérhető ugyan, de az átlagnál mindenképpen jobb: afféle gyakorlati mestermunka. A történet (Anti)hőse (Benicio del Toro), éppen szökésben, így minden környékbeli egyenruhás őt üldözi. El is fogják, de csak azért, hogy (anti)hősünk újra megszökjön, mg több vérbe fagyott áldozatot hátrahagyva. A mester, aki e szabadon futó, ölésre programozott robotot kiképezte, véletlenül a szomszéd erdőségben tevékenykedik állatvédő felügyelőként, szintén nem igazán vadászpártian (Tommy Lee Jones). Egyértelmű, hogy a fékevesztett tanítványt csak egyvalaki állíthatja meg, a mestere. Ám tulajdonképpen ők majdhogynem egy oldalon állnak, a vadakén, a civilizáció és a politika ellenében. Üldözés, menekülés, nagyon véres verekedések… (Bővebben)

Sacha Gervasi minden különösebb kunszt nélkül, de lazán és profin levezényelt Hitchcock (RTL Spike, 21.00) című életrajzi filmjében ezalatt Sir Anthony Hopkins “festi fel” a nagy filmrendező karakterét irdatlan műtokában, néhány sebtiben odakent, szinte karikaturisztikus gesztussal. Más kérdés, hogy aztán valójában ki is volt ez a Sir Alfred… (Bővebben)

Juliette Binoche egyike a legtermészetesebben játszó színésznőknek. Ő a 40 éves főszereplője a Valaki más élete (m2, 21.10) című romantikus történetnek, melyben egy nap tizenöt évvel fiatalabban ébred (sokan vagyunk így ezzel reggelente, egészen a fürdőszobatükörig…). Így, eltelve életenergiával, rögvest neki is áll visszahódítani éppen elhidegülőben lévő élete párját (akit a komoly magyar vonatkozásokkal is bíró Mathieu Kassovitz alakít).

Oliver Stone Vietnam-filmjei, a Szakasz és a Született július 4-én tulajdonképpen egy trilógia első két részét képezik. A ma este levetítendő Ég és föld (RTL Spike, 23.00) című 1993-as filmmel zárul e trilógia. Nekem azonban abszolúte semmi nem rémlik erről a filmről… Szóval, ez a történet egy vietnami asszony szemszögéből meséli el a nyilvánvalóan elmesélhetetlent. Megrázó, gyomorszorító élményre van kilátás. 140 perc.

Az eheti Almodóvar-opusz az éjszakába űzött Beszélj hozzá! (Duna, 23.30), a mester 2002-es alkotása, Oscar-díjjal, Golden Globe-bal, BAFTA-díjjal és még egy sor egyéb elismeréssel. Az érzelmes, igen mély, megrendítő és felkavaró történet egy kórházi ápolóról szól, aki minden idejét, tulajdonképpen egész életét öntudatlan, kómában fekvő betegeivel tölti. A történet bonyolult erkölcsi kérdéseket feszeget az élet, a halál és a szerelem egymással szorosan összefüggő témájában.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!