Sosem volt még merszem megnézni az Equilibrium – Gyilkos nyugalom (Film Mánia, 21.00) című filmet, talán éppen a hangzatos, bőven gagyi-kategóriás címe miatt. Állítólag egy afféle utópikus sci-fi, egy post-war-dream lesz ez, láttunk már ilyet, ám ettől még lehet érdekes is: például az Emily Watson – Christian Bale páros a főszerepben már kifejezetten izgalmasan hangzik. (…) A téma a következő: a harmadik világ után egy bizonyos Atya vezeti az emberiség megmaradt részét. Betiltja a művészeteket, az érzelmek átélését. Mindennapos az erőszakos agymosás… Ilyenek. Főmérnök elvtárs kedvenc filmje lesz ez, már látom, de talán nekem sem fog fájni.
Azoknak, akiknek idén nem jutott, de azoknak is, akiknek igen – szóval, nyaralás helyett ajánlom A zátony (AXN, 21.00) című történetet, melyben egy csinos leányzó (Blake Lively) indul szörfözni (nálunk SUP-ozni) ki, a messzi hullámok közé. Nem érdekli a kutyát sem, csupán egy éhes cápát, aki a lány után veti magát, mire az kimászik egy bójára – de onnan sehova, mert a cápa kitartóan köröz a bója körül. Erről szól a film. 🙂
Nem mondom, hogy bizonyos pénzügyi ismeretek hiányában teljes egészében értettem azt a kavarást, amit ebben A nagy dobás (SuperTV2, 21.00) című történetben véghez vittek a benne szereplő valós személyek (komoly szereposztásban: pl. Brad Pitt -a képen-, illetve Steve Carrell, Ryan Gosling vagy Christian Bale), de az biztos, hogy általa jóval többet értek sok mindenből, ami most van. A film a 2007-es nagy gazdasági világválságról beszél, illetve arról a közhelyről, hogy pénzt legtöbbet csakis pénzből lehet keresni. Számtalan film foglalkozott már a tőzsdék és a bankszektor machinációinak leleplezésével, a Tőzsdecápától a Wall Street farkasáig oda és vissza, és nem véletlenek a vadállati allúziók: a pénzvilág kavarógépei valóban vadállatok, akik egy százalékpontnyi anyagi sikerért simán tönkre teszik több ezer, tízezer, vagy akár milliónyi ember életét is, minden különösebb gondolkodás, lelkifurdalás és bármiféle szívfájdalom nélkül. Adam McKay Oscar-díjas forgatókönyvből készült (és még négy másikra jelölt) története annyiban erősebb az összes többinél, hogy még a hozzám hasonló, avatatlan porbafingóknak is érthetően magyarázza el, mi történt (mi történik!) a valóságban. (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: