Mit nézzünk ma a tévében?

Vasárnap, augusztus 23.

Tom McCarthyt például a 2003-as, csendes, kristálytiszta hangú és mélyen emberi Az állomásfőnök kapcsán tarthatjuk számon. A 2015-ben bemutatott Spotlight – Egy nyomozás részletei (Sony Movie Channel, 21.00) tulajdonképpen egy dokumentarista játékfilm, mely egy valóságos eseményt dolgoz fel tényszerűen, beazonosítható helyszíneken és figurákkal. A történet a Boston Globe nevű újság oknyomozó riporterei által írt és 2002 elején publikált cikk keletkezéstörténetét meséli el, mely addig soha nem látott méretű földcsuszamlást okozott a római katolikus egyházban. A filmet az oknyomozó újságírás jellegzetes eseményei töltik ki: újságírók ülnek egy teremben és értekeznek, vagy telefonnal a fülükön, vagy jegyzetfüzettel a kezükben jegyzetelnek, interjúznak, és rengeteget beszélnek. Nincs semmilyen akciójelent, nincs autós száguldozás, lövöldözés, de nincsenek poénok sem. A film mégis roppant izgalmas (a képen a film egyik feszült “akciójelenetében” Rachel McAdams, Michael Keaton, Mark Ruffalo és Brian d’Arcy James), persze, főleg azok számára, akik hajlandóak még gondolkodni, figyelni, és találnak valami érdekeset abban, amikor bizonyos emberek akár fejjel is a falnak rohannak, ha mögötte az igazságot sejtik. (Bővebben)

 

 

Veszett vad (Filmcafe, 21.00) című filmet William Friedkin rendezte, akihez a Francia kapcsolat, vagy az Ördögűző című klasszikusokat köthetjük. Ezen munkája a fentiekhez nem mérhető ugyan, de az átlagnál mindenképpen jobb: afféle gyakorlati mestermunka. A történet (Anti)hőse (Benicio del Toro), éppen szökésben, így minden környékbeli egyenruhás őt üldözi. El is fogják, de csak azért, hogy (anti)hősünk újra megszökjön, mg több vérbe fagyott áldozatot hátrahagyva. A mester, aki e szabadon futó, ölésre programozott robotot kiképezte, véletlenül a szomszéd erdőségben tevékenykedik állatvédő felügyelőként, szintén nem igazán vadászpártian (Tommy Lee Jones). Egyértelmű, hogy a fékevesztett tanítványt csak egyvalaki állíthatja meg, a mestere. Ám tulajdonképpen ők majdhogynem egy oldalon állnak, a vadakén, a civilizáció és a politika ellenében. Üldözés, menekülés, nagyon véres verekedések… (Bővebben)

Sacha Gervasi minden különösebb kunszt nélkül, de lazán és profin levezényelt Hitchcock (RTL Spike, 21.00) című életrajzi filmjében ezalatt Sir Anthony Hopkins “festi fel” a nagy filmrendező karakterét irdatlan műtokában, néhány sebtiben odakent, szinte karikaturisztikus gesztussal. Más kérdés, hogy aztán valójában ki is volt ez a Sir Alfred… (Bővebben)

Juliette Binoche egyike a legtermészetesebben játszó színésznőknek. Ő a 40 éves főszereplője a Valaki más élete (m2, 21.10) című romantikus történetnek, melyben egy nap tizenöt évvel fiatalabban ébred (sokan vagyunk így ezzel reggelente, egészen a fürdőszobatükörig…). Így, eltelve életenergiával, rögvest neki is áll visszahódítani éppen elhidegülőben lévő élete párját (akit a komoly magyar vonatkozásokkal is bíró Mathieu Kassovitz alakít).

Oliver Stone Vietnam-filmjei, a Szakasz és a Született július 4-én tulajdonképpen egy trilógia első két részét képezik. A ma este levetítendő Ég és föld (RTL Spike, 23.00) című 1993-as filmmel zárul e trilógia. Nekem azonban abszolúte semmi nem rémlik erről a filmről… Szóval, ez a történet egy vietnami asszony szemszögéből meséli el a nyilvánvalóan elmesélhetetlent. Megrázó, gyomorszorító élményre van kilátás. 140 perc.

Az eheti Almodóvar-opusz az éjszakába űzött Beszélj hozzá! (Duna, 23.30), a mester 2002-es alkotása, Oscar-díjjal, Golden Globe-bal, BAFTA-díjjal és még egy sor egyéb elismeréssel. Az érzelmes, igen mély, megrendítő és felkavaró történet egy kórházi ápolóról szól, aki minden idejét, tulajdonképpen egész életét öntudatlan, kómában fekvő betegeivel tölti. A történet bonyolult erkölcsi kérdéseket feszeget az élet, a halál és a szerelem egymással szorosan összefüggő témájában.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!