Én elsősorban Emmanuel Lubezki pompás fényképezéséért ajánlanám a Pár lépés a mennyország (Paramount Channel, 19.50) című, amúgy igen romantikus történetet, a célközönség viszont nyilván a film forgatása idején még hamvasan ifjú Keanu Reeves két szép szeméért lesz oda, amit viszont egy tüzes mexikói menyecske ejt rabul egy meghökkentő kéréssel egy buszon. Egy jenki Párizsban, azaz, ezúttal egy mexikói Don (Anthony Quinn) haciendáján, miközben feje felett lóg a machete.
Ridley Scott duzzadó vádlis és bicepszes Gladiátorja (SuperTV2, 21.00) viszont a hatalmas Római Birodalomban játszódik (ugyebár). Jézus halála után 180-ban járunk, amikor Maximust (Russell Crowe), a kiváló hadvezért az éppen aktuális őrült császár, pillanatnyi paranoiája következtében, megfosztja címétől és rangjától. Vértől csöpögő, de legalább jó hosszú, jó látványos film ez, mely az agytekervényeinket sem veszi túlzottan igénybe – ami pozitív olvasatban jelentheti azt is, hogy közérthetően szól olyan alapvetőnek tartott férfiúi erényekről, mint bajtársiasság, önfeláldozás, a küzdés és a küzdelem fétise…
A Viasat3 nemrégiben Kapcsolat címmel tűzte műsorára azt a filmet, amit ma, a másik csatornáján az eredeti Frekvenciaként (Viasat6, 21.00) nézhetünk meg. A történet amúgy nem a Klubrádiótól einstandolt frekvenciáról, hanem valamiféle furcsa, misztikus kapcsolatról szól, melyben egy srác (Jim Caviezel) egy ócska rádión -afféle Mézga Aladárként- kapcsolatot teremt rég elhunyt ősével (jelesül apjával – Dennis Quaid), akivel aztán együtt próbálják megváltoztatni a múltat s jövendőt. Jelent. Mindegy. Egyszerre lesz érzelmes és izgalmas a film, ha megyünk vele a végéig.
A narancs illata (m2, 21.07) mifelénk eléggé kellemetlen, egészségtelen az utóbbi évtizedben, eggyel feljebb, a cseheknél azonban a kamaszkor legszebb nyarait idézi fel – ebben az általam tökéletesen ismeretlen, romantikus, cseh családi filmben is.
A Piaf (Duna, 21.10) viszont egy megrázó erejű életrajzi film Edith Piafról, a tragikus sorsú sanzonénekesről, Marion Cotillard szinte 100%-os, Oscar-díjas alakításában (lásd a felső képen). Látni kell!
Nincs különösebb “ördöglakat” Woody Allen 2017-es filmjében, a Wonder Wheel – Az óriáskerékben (Duna, 23.35): egy újabb virtigli melodráma a múlt század ötvenes éveinek közepéből, Hollywood aranykorának szája íze szerint, Eugene O’Neill, William Faulkner és Tennessee Williams tipikus hangvételében. Színhely ezúttal a New Yorkiak híres szórakozóhelye, a megannyi filmből és például Lou Reed dalaiból is ismert Coney Island, annak széles, homokos strandja, csillogó-csörömpölő, csiricsáré óriás vidámparkja, melyet a hatalmas, emblematikus óriáskerék, a Wonder Wheel koronáz meg. (Bővebben)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: