Az 1956-os forradalom tematikájába illeszkedő műsorok közül csupán Goda Krisztina Szabadság, Szerelem (Duna, 20.55) című romantikus kalandfilmjét tudom ajánlani. A hazai viszonylatban kifejezetten látványos film valós történetet dolgoz fel: két olimpiára készülő vízilabdás srác (Fenyő Iván és Csányi Sándor) és egy diáklány (Dobó Kata) gabalyodnak össze a vészterhes napokban. Amúgy egy erősen hollywoodi ízű, iskolás dolgozat a film, az osztályzat: megfelelt. (A képen jelenet a filmből.)
A szerencsejátékok sporttal összefonódó területén játszódik a Pénz beszél (Filmcafe, 21.00). Akik alkalmanként dollármilliókkal fogadnak a hétvégi bajnoki fordulók eredményére, nagyot is nyernek, vagy éppen nagyot vesztenek. Ebben a környezetben nagy az értéke a biztos tippnek… Erről szól ez a megtörtént eseményeken alapuló sztori, melyet állítólag maga az akkor a golfpályán labdaszedőként dolgozó főhős mesélte el a film producerének. Matthew McConaughey talán e szereppel lépett ki az üresfejű szépfiú kliséjéből és kezdte meg komoly színészi pályáját, Al Pacino, a tuti-tippadóhálózat fejeként viszont ugyanazt a figurát hozza tulajdonképpen, amit például a Fedőneve: Donnie Brascóban is, az agresszív és kegyetlen, sokat tudó és sokat tapasztalt, de valahol belül mégis jólelkű, humánus kisembert. (Bővebben)
Nemes Jeles László második filmjét, a Napszálltát (RTL Klub, 23.25) nem láttam. Annyi minden hülyeséget összeírtak róla akkoriban, amikor a mozikban futott, hogy egész egyszerűen megkíméltem magam a megvezetett csalódás vagy éppen a dacból örvendezés élményétől. Így tehát nem is tudok mit mondani erről a 144 perces, igen megosztó alkotásról – legfeljebb annyit, hogy talán ma, a tévében meglátom majd, mi az igazság. (Bár ilyen kései időpontban, ráadásul nyilván reklámoktól szabdaltan, ez már megint erősen kétséges…)