Mit nézzünk ma a tévében?

Szerda, október 28.

Vörös csajokban utazik a héten a Viasat3. Tegnap Jessica Chastain volt színen, ma Julianne Moore jön. Ő alakítja azt a nőt a Felejtés (Viasat3, 21.00) című -amúgy közepes- thrillerben, aki azon dolgozik minden erejével, hogy valahogyan feldolgozza repülőszerencsétlenségben elhunyt kisfia halálát. Pszichológusa (Gary Sinise) azonban arról szeretné meggyőzni, hogy sohasem volt gyermeke és az egész szörnyűség csak az ő agyában létezik… Egy véletlen találkozás azonban mindent megváltoztat.

 

 

Nem az olcsó szóvicc kedvéért ajánlom A vörös teknős (m5, 21.05) című rajzfilmet. Bár a műfajról alapvetően gyerekeknek szóló, ilyen-olyan minőségű alkotásokra asszociálhatunk, azért illik tudni azt is, hogy léteznek e műfajnak kifejezetten felnőtteknek szóló irányzatai is. A Michael Dudok de Wit által rendezett, Oscar-díjra is jelölt, rendkívül szép és látványos francia-japán film ötvözi magában Jean Image vagy René Laloux által fémjelzett lírai/kalandos/romantikus francia iskola hagyományait a japán Hayao Miyazaki-féle részletgazdag, filozofikus, olykor szürreális mesevilággal. Nincs párbeszéd a filmben, csupán zene és képek áramlása, melynek célja nem más, mint a gyönyörködtetés és a világ sorsán, a létezés értelmén való elgondolkodtatás. (A képen jelenet a filmből.)

Nem rossz film később Antoine Fuqua boksz-drámája, a Mélyütés (SuperTV2, 22.25) sem, csak éppen kissé felesleges. Nem mintha nem férne el a középszerű, érdektelen filmek tengerében, de ha bármiféle igény munkált az alkotókban, hogy valamiféle értékes, újszerű alkotást hozzanak létre, na, akkor az nem sikerült. A film így nem több egy korrekt Rocky-klónnál. A sztori tökéletesen egybevág Stallone történeteivel, és igazán nem nehéz találni olyan, a profi boksz cirkuszában amúgy közhelyes, szinte naponta megtörténő fordulatokat, amelyek simán ráhúzhatók a Rocky-sorozat faék-egyszerűségű, ám épen ezért működő dramaturgiájára. Annyit azonban el kell mondani, hogy Fuqua fő karakterei azért nem állnak olyan biztos alapállásban, mint Sly bácsi hősei: Forest Whitaker öreg edzője most akkor iszik, vagy sem, és ha igen miért, és ha nem, miért nem. Jake Gyllenhaal viszont tényleg igen kottásra pattintotta ki magát – színészileg azonban itt ő sem nyújt igazán kiemelkedőt. A bokszjelenetek sem igazán látványosak. Tisztes középszer, minden eredetiség nélkül.

Antwone Fisher történetének (Paramount Channel, 22.50) viszont az az érdekessége, hogy a kiváló színészként ismert Denzel Washington rendezte, amellett, hogy a főszerepet is eljátssza. A valós eseményeket elmesélő, amúgy igen jó és izgalmas életrajzi drámában Denzel egy katonai pszichiátert alakít, akinek feladata kideríteni a címben említett tengerészgyalogos (Derek Luke) féktelenül agresszív természetének valódi okait…

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!