Mit nézzünk ma a tévében?

Szerda, november 25.

Szép, méltóságteljes, romantikus dráma lesz a Színes fátyol (Film Mánia, 21.00), melyben egy Naomi Watts és Edward Norton William Somerset Maugham által megírt karakterei között köttetett, elhibázott házasság története fordul megfelelőre a távoli, múlt század eleji Kína egzotikus, ám kolerától fertőzött tájain. (A képen Naomi és Edward.

 

 

Michael Douglas és Kathleen Turner szerelmi légyottja viszont háborúba torkollik ma este. A rózsák háborújában (Paramount Channel, 21.00Danny deVito tartja a gyertyát, sőt, még ő is mondja meg, mikor, ki vágja a másik fejéhez az éppen keze ügyében levő tárgyat s miegymást (értsd ezalatt, hogy ő a film rendezője is egyben…).

Ma este is lesz A másik Boleyn lány (Filmcafe, 21.00), mely rengeteg sztárral (leginkább Natalie Portmannel és Scarlett Johanssonnal), pompázatos kiállításban meséli el VIII. Henrik második felesége nővérének (vagy húgának, a vita még mindig folyik a történészek között erről) sztoriját. (Bővebben)

Viszonylag friss darab Ben Affleck 2016-os dolgozata, Az éjszaka törvénye (Viasat3, 21.00)… Szép tiszta, romantikus maffiózó-sztori ez, mely Geyza barátunktól (ez Affleck hivatalos harmadik neve!) megszokottan, Boston bűnös éjszakájába kalauzolja el a nézőt. Az idő ezúttal a múlt század húszas évei, tehát a maffia arany-, és a szeszcsempészet virágkora. A főszereplő fiatalember (akit természetesen Ben Affleck alakít), a rendőrfőnök fiacskájaként kerül bele a a bűnbe, hogy aztán hamarosan a város legnagyobb piacsempészévé váljon, erőszakosságának, eszének és kapcsolatainak hála. A töretlenül felfelé (avagy lefelé, nézőpont kérdése) ívelő pályát azonban hirtelen egy szerelem akasztja meg…

Clint Eastwood 2014-ben 6 Oscar-díjra jelölt háborús életrajzi drámája, az Amerikai mesterlövész (Film+, 21.00) a ma esti igazi -háborús- ajánlat. Amerikában, saját műfajában jegyeladási rekordokat döntögetett ez a mozi. A kritikát azonban alaposan megosztotta és a közönség egyik -gondolkodóbb- része is megütközött a film néhány jelenetén, illetve azok etikai vonatkozásain (miközben a másik -indulatosabb- fél nyilván diadalittasan bokszolt a levegőbe: America is Great Again!). A film által elmesélt történet valós: Chris Kyle könyvben írta meg, hogyan vált egy egyszerű texasi parasztgyerekből Legendaként (az ellenfeleknél pedig el Shaitanként, “az Ördögként” – a filmben Bradley Cooper által alakítva) ismert háborús mítosszá, akinek számlájára 150 “gaz muszlim” áldozatot ír a Pentagon. (Bővebben)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!