Mit nézzünk ma a tévében?

Kedd, június 24.

A késő délutáni meccs második félidejére már ismét van egy jó kis westernünk, ezúttal a klasszikus “korosztályból”: az 1969-ben készült, tehát igen jó “évjáratú” MacKenna aranyában (film+, 19.00) az apacsok legendás kincse után folyik a hajsza Gregory Peck (a képen), Telly Savalas, Omar Shariff és Eli Wallach, illetve az általuk játszott jó és rossz figurák között.

 

 

Mackenna aranya - Gregory PeckValamiért igen bájos erőfeszítést folytat a MTVA külföldre szánt orgánuma, a Duna World a szocialista rendszer sutaságait, hiányosságait és visszásságait leleplező, amúgy igen remek hetvenes évekbeli (annak idején sokszor “aczélosan be is dobozolt”) dokumentumfilmek bemutatásával, azonban épeszű ember ezekből csak a jelenkori kormánypárttal és az általa gyakorolt szélsőséges populizmussal és az érdekből szolgáló, elvtelen szervilizmussal való megdöbbentő hasonlatosságokat látja. Nincs ez másként Dárday ’74-es Fogadalomtétel (21.20-tól) című filmjében sem, ahol a Kommunista Ifjúsági Szövetségbe való felvételről, a szervezet felelősségéről, céljairól esik szó. Nem kell mást tennünk, mint kicserélni a KISZ-t a Fideszre és rögtön metszően aktuálissá válik a film minden egyes másodperce. Minden ugyanaz, ugyanúgy, csak 40 évvel később.

Tűz van, babám! (Duna, 21.30) Na, még ez is. Milos Forman ha kortárs magyar filmes lenne, már régen kiabálna: Ácsi! Hát itten nagy ám a bibi! Vagy megcsinálná gyorsan a Tűz van babám kettőt, turulmadaras kurzus-szoborcsoportokkal, gój motorosokkal, fideszes helyi kiskirályokkal és lipityomba öltöztetett menyecskékkel… De nem magyar. A film 1968-ban készült, majd dobozba került, pedig tényleg nincs benne más, mint kis falu, tűzoltóbál, tombola és szépségverseny. Meg tűz, az is van benne…

Persze, ha a minden idők legbájosabb Balaton körül bicikliző filmjére, Bacsó Péter Szerelmes biciklistáira (m3, 20.25) szavazunk, akkor maradhatunk abban a hitben, hogy ez a világ a létező világok legjobbika. (Bővebben)

Naná, hogy egyszerű lenne lecsapni a legyet annyival, hogy ellopott idő megnézni ezt a mai a Lopott idő (RTL Klub, 21.25) című scifi-thrillert, de mint sokszor, a helyzet most sem ennyire szimpla. (Bővebben)

A Paramount Channelen Brian de Palmával tölthetjük az egész estét. Először John Lithgow borzongat a Káin ébredésében (21.00-től), egyszerre öt (!) szerepben, majd Al Pacino fejeli le a kokainnal púpozott ezüsttálcát A sebhelyesarcúban (22.40-től).

Kathryn Bigelow a virtualitás és a drogok problematikájához talán először autentikusan közelítő Strange Days – A halál napja (Cinemax, 22.45) című mozija méltán vált az x-generációként ismert korosztály, valamint a techno-, és gamerszubkultúra programadó mozijává. Hogy miért, az megtekinthető ma.

A szigorúan hierarchizált rendszerbe rekedt út- és igazságkereső, de főleg álmatlan értelmiség pedig minden bizonnyal a nagy lengyel moralista, Krzysztof Zanussi Illumináció (Duna, 22.50) című drámájában figyeli meg önnönmagát, amíg bírja.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!