Mit nézzünk ma a tévében?

Szombat, március 24.

Ha éppen -bármilyen indokkal is- az utat túrják fel előttünk, vagy esetleg csillagközi kiruccanásra készülődnénk ma este, akkor épp itt az ideje újranézni (vagy újraolvasni) a Galaxis útikalauz stopposoknak (Viasat3, 18.45) című multigenerációs oktatófilmet/tankönyvet, melynek örökbecsű szentenciái közül mára -és úgy általában- a DON’T PANIC! parancsot emelném ki. Valamint azt, hogy 42. (A filmről bővebben itt.)

 

 

Tímár Péter még viszonylag jól sikerült, szexisen groteszk és bizarr módon romantikus dolgozata marad a mai estét “lájtosabban” eltölteni szándékozóknak. A mostanit megelőző “átkos korszakról” szól a Csinibaba (Duna, 20.40), amikor még egy országot fel tudott forgatni egy KI-MIT-TUD, egy tehetségkutató vetélkedő, amikor Magyarországnak még voltak tehetségei. A győztes ekkor még olyan elérhetetlen jutalomban részesülhetett, hogy részt vehetett a finn fővárosban megrendezendő Világ Ifjúsági Találkozón… Arról, hogy a történelem ismétli önmagát, nem ez a film tehet.

Az operarajongók ma Georges Bizet tragikus romarománcát nézhetik-hallgathatják meg. A Carment (m5, 20.45Franco Zeffirelli rendezte abban az élhetetlen Bécsben. A címszerepet Nadia Krastev, Escamillót Ildebrando D’Arcangelo, Micaelát Anna Netrebko énekli.

Az argentin Fabián Bielinsky neve miatt muszáj megemlíteni elsősorban a Rossz pénz (Viasat6, 21.00) című szélhámos-filmet. Az említett úr, sajnos, már régen nincs közöttünk, azonban mindössze két nagyjátékfilmre terjedő életműve mégis fontos fejezete a thriller, a dráma és krimi kombinációjából létrejövő, közös műfaji halmaznak. Ez a ma esti film az ő bemutatkozó, mindössze egy kisjátékfilm-fesztivál első díjának nyereményéből leforgatott Kilenc királynő (Nueve Reinas) című mozija alapján készült, de immár Hollywoodban, George Clooney, Steven Soderbergh és Gregory Jacobs gondozásában. Ricardo Darín (merthogy Darínt elsősorban Bielinskynek köszönhetjük) helyett itt John C. Reilly adja azt a dörzsölt, vén szélhámost, aki egy hamisított bélyegsorozat elpasszolásával szeretne koronát tenni pályafutására. Kis költségvetésű krimi ez is, mely elsősorban a kiválóan megírt forgatókönyvre és a szellemes, pergő dialógusokra épít. A cselekmény tekeredik, csavarodik, mindenki mindenki farkasa, mindenki átver mindenkit. Nincs különösebb “mély” üzenete a filmnek, viszont legalább friss és szórakoztató.

Az első látásra fájdalmasan banális sztorit elmesélő Vékony jég (Galaxy, 21.00) sem adja könnyen: egy kispályás biztosítási ügynök (Greg Kinnear) élete “nagy fogásáról” álmodozik, aminek segítségével végre megadná neki a kezdőlökést ahhoz, hogy háta mögött hagyja a fagyos, isten háta mögötti Wisconsint. Ravasz terve azonban egyik pillanatról a másikra dől dugába, mikor egy lobbanékony lakatos (Billy Crudup) kiveszi a kezéből az irányítást... Olyan csavar van a végén, hogy aztán az alaposan átmozgatja a szürke hétköznapokban bezsibbadt agytekervényeinket.

Roman Polanski 2002-ben bemutatott, majd 3 db. Oscar-díjjal (Legjobb rendező, Legjobb adaptált forgatókönyv, és a Legjobb férfi színész) jutalmazott alkotása, A zongorista (Paramount Channel, 21.00) 1939-ben játszódik, Varsóban. Wladyslaw Szpilman zongoraművész (Adrien Brody) egy lemezstúdióban dolgozik, amikor bombázni kezdik a várost. A felvétel félbeszakad, Wladyslaw hazatér. Otthon zsidó szülei és testvérei azon vitatkoznak, hogy mit vigyenek magukkal, ha a növekvő náci fenyegetés miatt menekülniük kell Varsóból. Wladyslaw azonban nem akarja elhagyni a várost, mert imádja azt, legalább annyira, mint Dorotát (Emilia Fox), a fiatal csellistát… A mély, valóságban megtörtént dráma egyszerre szól a szerelemről, a hazaszeretetről, a felelősségvállalásról és a művészet hatalmáról.

A valóságban szintén megtörtént eseményeket elmesélő Dzsungel (RTL Klub, 21.15) című film főhőse egy izraeli srác, aki katonaéveit letudva szembeszegül a családi akaratnak, világgá megy, hogy kieressze azt a bizonyos gőzt, és kipróbálja magát, mennyi is az annyi. Yossi Ghinsberg (Harry Potter karakterétől minden erejével szabadulni szándékozó Daniel Ratcliffe – a képen) kisebb kanyarok után Dél-Amerikában találja magát, hogy fejest ugorjon a kontinens misztikus lényegébe. Összeverődik néhány hasonszőrű gringóval, és ahelyett, hogy megmásznák a Machu Pichut, mint minden rendes turista, azt tervezik, hogy az igazi amazonasi dzsungelt ismerik meg és egy magát tapasztaltnak beállító vezető beszámolóit hallgatva, már azt képzelik, hogy egy ismeretlen indiántörzset fognak felfedezni, majd dúsgazdagon térnek haza a titkos aranylelőhelyen talál nyereménynek köszönhetően. Természetesen, a dolgok nem úgy alakulnak, ahogyan tervezik és lassan a dzsungel átveszi az irányítást… (Bővebben)

Casino (Duna, 22.30) című igen remek moziban arról lesz szó, hogyan működtet a maffia egy kaszinóvárost (és ne legyenek kétségeink, minden mást, akár országokat is), ami úgy tejel legálisan milliárdokat, hogy közben tisztára is mos egyéb, közel sem legális eredetű, további milliárdokat. Martin Scorsese közel háromórás (leginkább a szintén igen aktuális Keresztapa-trilógiához mérhető) filmeposzában Las Vegas hétköznapjaiba tekinthetünk bele, olyan remek színészek által, mint Joe Pesci és Robert De Niro, valamint Sharon Stone.

Baz Luhrmann pimasz, szemtelen, sodró lendületű, ám mégis elbűvölő Rómeó és Júliája (Prime, 23.00) szerintem minden idők egyik legjobb filmes Shakespeare-feldolgozása, melynek láttán tán még maga, a halhatatlan William is elégedetten csettintene, ha képes lenne erre. Ezerszer jobb film ez, és minden anakronizmusa dacára autentikusabb is, mint például Zeffirelli népszerű, de ettől még igen mézes-cukros verziója. Claire Danes és Leonardo di Caprio pedig egyenesen zabálnivaló.

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Gréti Dvorszkyné says:

    Aki feltette ezt a figyelemfelkeltő hirt,nézze az meg újból,és újból! Ajánlom neki!

  2. László Bede says:

    kihagyom őket mást nézek

  3. Alex Mária Mária says:

    Szégyen mai tv müsorok 🙁 reklám reklám. 15-éve nem látam jó filmet.

  4. László Dudás says:

    Kihagyhatatlan film? A sok, isten tudja már hanyadszor ismételt lerágott csontok alapján? Neeeeem! Amíg vannak könyvek, nincsnek kihagyhatatlan filmek! Főleg, hogy a könyvet akkor teszem le amikor akarom. Nem úgy a “kihagyhatatlan filmek” estében, amikor 10 perc cselekmény után 15 perc reklám jön…

  5. Béla Dániel says:

    amit reklámozni kell azt meg ette a fene!!!!!

  6. József Gulyás says:

    kihagyhatatlan film: pornó


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!