Woody Allen úgy készíti a filmjeit, mintha egy enciklopédiát írna. Woody Allen szerint a világ… Egy film, egy címszó, a mindig ugyanolyan egyszerű, ám elegáns fekete-fehér főcím után egy humoros-fanyar, nemritkán gúnyos, gunyoros, önmagát sem kímélő esszé, vagy inkább tanulmány egy jellemző jelenségről, például a most levetítendő Hollywoodi történetben (Paramount Channel, 21.00) a sikerről; de általában mégis önmagáról, az általa megtestesített embertípusról, az értelmiségiről, annak útkereséséről, problémáiról, mindennapjairól. Nem astruc-i értelemben, de töltőtollnak használja a kamerát, amellyel írja élete regényét. Sok fejezet már készen van, de a vége még messze (bár a film eredeti címe Hollywood ending). (Bővebben)
Rendkívül tanulságos, érdekes, egyben döbbenetes kétrészes dokumentumfilm meséli el Weiss Manfrédnak és családjának, valamint az általuk alapított óriási vállalatbirodalomnak (lásd a képen) életét, melyből egy évszázad magyar történelme tükröződik vissza. Katona Ágnes korábban a Spektrumon is vetített filmje, Az élet ára – A Weiss Manfréd-család története (Duna, 21.25) ma két, egymást követő részben kerül bemutatásra.
Annak idején Oscar-díjra is jelölték Gyöngyössy Imre és Kabay Barna filmjét, Jób lázadását (m5, 21.50). A megrendítő erejű, biblikus történet főszereplője egy mélyen vallásos zsidó házaspár (Temessy Hédi és Zenthe Ferenc), akik, miután elvesztették összes gyermeküket, egy katolikus családból származó árvát fogadnak örökbe a második világháború elején…
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: