Jean-Marc Vallée minisorozatának, a Hatalmas kis hazugságoknak (HBO, 20.00) második évada indul ma este. Nicole Kidman, Reese Whiterspoon, Shailene Woodley, Laura Dern és Zoë Kravitz (a képen). Gyönyörűek, gazdagok, az égvilágon semmi dolguk, csak a gyereknevelés. A helyszín kaliforniai kisváros az óceán partján; luxuslakások, szép autók, fényűzés. Az első évadról bővebben itt.
Transzcendentális méregtelenítés, kisegér kontra gonosz ember, egy nagy, fekete félisten (Michael Clarke Duncan) és egy humános börtönőr (Tom Hanks) a Halálsoron (SuperTV2, 21.00). Frank Darabont túlzás nélkül katartikus erejű filmet rendezett Stephen King regényéből. Kihagyhatatlan, hatalmas film bő három órában.
A szemtelenül fiatal Damien Chazelle azért ma a világ egyik legfigyelemreméltóbb rendezője, mert simán bevállal olyan jeleneteket, sőt, még olyanabbakat is, amiket más nem. És láss csudát, nála mégis működik az, ami más filmjét agyonvágná, vagy rosszabb esetben közröhej tárgyává tenné. Példa erre a 2017-ben hat darab Oscar-szobort begyűjtő Kaliforniai álom (La La Land) (Cool, 21.00). (Bővebben és bővebben)
Jim Carrey filmje, A Minden6ó (Film+, 21.00) komédia, bár ahogy Jim is öregszik, humora is kissé visszafogottabbá vált, bár az ürítés-motívum azért nem kopott ki teljesen, itt a kutyáját kell szobatisztaságra nevelnie, nagy-nagy nehézségekkel. A címszereplő-főszereplő, akit Carrey alakít, Bruce, egy elfuserált, ám karrierre vágyó tévériporter, aki szentül meg van győződve arról, hogy sikertelenségének csak misztikus okai lehetnek, ezért sűrűn átkozza a Jóistent, mintha ő tehetne egyáltalán valamiről. A Teremtő (Morgan Freeman) megelégelve a sok istenkáromlást, úgy dönt, szabadságra megy, és helyettesítésével Bruce-t bízza meg, tapasztalja csak meg, mily nehéz a Mindenható-élet. Bruce persze a nem várt hatalmat először saját érdekeinek érvényesítésére használja: pl. hogy barátnőjének (Jennifer Anniston) kebelméret-növekedést idézzen elő, a csillagokat lehozza a Földre, illetve vetélytársát kiüsse a vágyott hírolvasói székből. Egy kezdő mindenható is mindenható, Bruce élete fenekestül felfordul. Siker a munkában, siker a nőknél, ez azonban barátnőjének már nem tetszik, ezért elhagyja az egyre fennhéjázóbb Bruce-t. Hősünk azonban látja, hiába minden siker, minden csillogás, ha szerelme elhagyja, mit sem ér az egész, ezért újra Főnökéhez fordul… (Bővebben)
Ugyanekkor a Cape Fear – A Rettegés foka (Filmcafe, 21.00) is simán szóba jöhet. Nem feltétlenül a legjobb, ám messze nem is a legrosszabb darabja ez a legendás Martin Scorsese-nek. Robert de Niro például élete egyik legvérfagyasztóbb alakítását nyújtja a filmben, hasonlóképpen Juliette Lewishoz – jelölték is mindkettejüket egy-egy Oscarra. Játékuk erejét jelzi, hogy mellettük a szintén remek Nick Nolte és Jessica Lange csupán másodhegedűs tud lenni ebben az éles, szúrós és karcos kamara-thrillerben. Nolte egy jóravaló családapa, amúgy ügyvéd, aki hajótúrára indul családjával. Nem tudja, hogy kiszabadult a börtönből egy 12 évvel ezelőtti ügyének főszereplője, a pszichopata gyilkos, aki történetesen nem volt megelégedve az ügyvéd szolgálataival…
Brooklyn legmérgesebb embere (Duna, 21.20) meglehetősen sablonos történet, melyben egy mindenkivel perlekedő, kiállhatatlan, önző fráter megtudja, hogy gyógyíthatatlan betegségének következtében már csak kevés ideje van hátra, és ezt, gyökeresen változtatva eddigi életfelfogásán, szeretné jól kihasználni; ám éppen a címszerepet alakító Robin Williams saját, személyes sorsán keresztül válik torokszorítóan megkapóvá. Nem sokkal a film forgatását követően ugyanis a színész önkezével vet véget életének. A tett okai nem tisztázottak: sokan mély depressziót, mások egy bizonyos visszafordíthatatlan elbutulással járó betegséget emlegetnek… Ahogy nézzük a filmben Williamst, és visszaemlékszünk arra az elementáris, életerőtől és energiától duzzadó pacákra, akit mondjuk a Halászkirályban láttunk, kétségünk sem lehet, hogy itt már tulajdonképpen egy haldoklót látunk. Williams mozdulatai fáradtak, arcára rideg maszkként rögzült Harlekin, a szomorú bohóc sírásra fittyedő szájszélű grimasza, tekintete gyakorlatilag nincs. És ennek fényében a történet… tényleg megkönnyeztem.
A remény bajnokának (m5, 22.05) jó két és félórás történetével is elüthetjük a mai este nagy részét. A címszereplő Braddock nevű profi bokszoló valóban élt, 1974-ben halt meg 69 éves korában. A harmincas években már majdnem abbahagyja az addig igen alacsonyan ívelő karrierjét, amikor kizárólag pénzért elvállalja egy mérkőzésen a “bokszzsák” szerepét. Meglepetésre azonban kiüti erősebb és nagyobb nevű ellenfelét, minek köszönhetően a közönség a vállára emeli és végre kinyílik előtte “a dicsőséges bajnokok csarnoka”. Ron Howard igazi, nagyívű hősi eposszá komponálta a keménytökű ír “Dávid” karakterét, az akkoriban (2005-ben) legjobb formáját futó Russell Crowe pedig adekvát választás erre a karakterre.
A tinédzser Mia (Chloë Grace Moretz) szerelmes, mellette szépen csellózik az átlagnál jóval felvilágosultabb családja óvó és támogató szárnyai alatt. Egy autóbaleset azonban brutálisan avatkozik közbe az álomszerű életbe, s Mia hamarosan egy kórházban ébred. Pontosabban nem ébred, mert kómában fekszik… A Ha maradnék (RTL Klub, 23.25) egy igen nagy sikert aratott romantikus (tini)dráma az élet és a halál közti igen vékony mezsgyén való egyensúlyozás nehézségeiről.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: