MŰSORVÁLTOZÁS! Sára Sándorra (1933.11.28.-2019.09.22.) emlékezik ma a Duna és az m5:
Duna: 21.15 Feldobott kő – Sára Sándor filmje, 22.55 Szerelmes földrajz – Amit magammal viszek… Sára Sándor Káli-medencéje,
M5: 21.30 Nagyok – Portré Sára Sándorról,
DunaWorld: 19.25 Szerelmes földrajz – Amit magammal viszek… Sára Sándor Káli-medencéje
Robert De Niro neve -legalábbis számomra- nem túl jó ómen, ha komédiáról van szó, hiszen Bobby bácsi öregkorára már mindent szirszart elvállal és az említett műfajban azért inkább tekinthető ripacsnak, mint színésznek. Ebben A kezdő (Cool, 20.40) című ma esti filmben sem adja olcsón, hogy úgy mondjam, de szerencsére Nancy Meyers rendelkezik azzal a rutinnal, hogy egy édes, kedves, csöppnyi feminista attitűdje ellenére is megható, okos filmvígjátékot rendezzen a barátságról, a szerelemről, az egészséges főnök-beosztott viszonyról és az optimális munkahelyi körülményekről, valamint a nyugdíjaskori munkavállaláshoz való hozzáállásról, hogy valami komolyabbat is említsek…
Az Éjszakai járat (RTL Spike, 21.00) című thrillert Wes Craven, a műfaj tavaly elhunyt mestere rakta össze: egy repülőn játszódik az egész történet, melyen a csinos, ám a repüléstől rettegő Lisa (Rachel McAdams) melletti ülésre egy fura figura (Cillian Murphy) kerül, aki rövidesen közli a lánnyal, hogy szörnyű tettet készül elkövetni. A repülő közben 10 ezer méter magasan halad úti célja felé… A színészek jók, a hangulat fojtott és Craven sem beszéli túl a történetet (mindössze nettó 85 perc a film).
Eközben Ben Thomas (azaz Will Smith) ma este is azt találta ki magának, hogy saját, beteg lelkét hét, számára teljesen idegen ember életének pozitív irányba terelésével fogja meggyógyítani. Szerencsés szerencsétlenségére, beleszeret az egyikbe a hét kiválasztott közül. A Hét élet (Filmcafe, 21.00) egy izgalmas, (NAGYON!) érzelmes, ám mégis provokatív hangú romantikus dráma a szokásos nagy kérdésekről, életről, halálról, szerelemről és barátságról. (Bővebben)
A hasonmás (m2, 21.10) klasszikus alapanyagból, Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij kafkai rémálmából építkezik, amit a nagy orosz író A hasonmás című regényében írt meg. A Submarine-nel ismertté vált angol Richard Ayoade merész, de korántsem az újdonság erejével ható adaptációjában Dosztojevszkij meghasadt személyiségű kishivatalnoka a jól ismert filmes utópiák (Modern idők, 1984, Brazil, stb.) bizonytalan idejű kliséi között jelenik meg. Az a világ, amelyben Simon James (Jesse Eisenberg) élni és dolgozni kényszerül, látszólag nyomasztó – azonban Ayoade-nak láthatóan fogalma sincs arról, milyen az, amikor egy rendszer valóban nyomaszt. (Bővebben)
Két nagyszerű színész jutalomjátékát láthatjuk Az aranytó (Duna, 21.20) című megkapó, csodás kis filmben. Katharine Hepburn és Henry Fonda (a képen ők) egyaránt Oscar-díjat kapott Ernest Thompson szintén Oscar-díjas történetében nyújtott alakításért: egy szeretetben és megértésben megőszült, idős házaspárhoz öntörvényű, szabados lányuk (Jane Fonda!) lepasszolja mellékesen szült fiát, mialatt ő Európában nászutazik. Az unalmasnak, régimódinak tartott nagyiék és a kezelhetetlen, vad városi srác között lassan szoros kapcsolat alakul ki az idilli környezetben.
Színészek között játszódik A nagy alakítás (Duna, 23.15) című, kissé poros, de ettől még igen szórakoztató krimikomédia. Két színész, egy idősebb (Michael Caine), és egy fiatalabb (Dylan Moran), megelégelve a harmadvonalbeli csepűrágók megaláztatásokban és kínos szituációkban gazdag, pénzben viszont igen szegény életét, egy nap úgy dönt, hogy vélt/valós színészi tehetségüket a maffia kebelén próbálják kamatoztatni. A továbbiakban lásd a címet…
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: