Mit nézzünk ma a tévében?

Péntek, augusztus 2.

Egri csillagok - Bárdy GyörgyÚjra itt a nyááár, hu-hú. Hív a napsugááár, hu-hú. Értelemszerűen nem tévézünk ma (sem). Vagy ha mégis:

 

 

Minden idők satöbbi magyar filmje az Egri csillagok (m1, 21.00), egyben a kormánymédia válasza az idegenszívű RTL Klub Szulejmánjára. Az igazán fontos kérdések azonban inkább effélék: tényleg van-e karóra a vároromra felhágó janicsár csuklóján, és tényleg látható egy Pannónia motorkerékpár a várfalnak támasztva? (Megsúgom, nincs a filmben egyik sem, de itt az alkalom, bárki cáfolhat…) A képen a nemrégiben elhunyt Bárdy Gyuri bácsit láthatjuk Jumurdzsák szerepében…

Van aztán Artúr király (Cool, 21.30) is mára, az ismert legenda kalandfilm-változata, melyben az alkotók azzal a gondolattal játszanak el, milyenek lehettek Artúr, Lancelot, Merlin és a többiek valójában. Nekem speciel bejött ez a szabadságharcos, kvázi “történelmi” kalandfilmes verzió, a mesés-misztikus-fantasysat már unom, Monthy Python meg egy volt, ugye. A csatajelenetek persze, lehettek volna véresebbek, Guinevere-szál is elnagyolt… Clive Owen egyféleképpen néz, ha csatába megy, ha esküvőre, mindegy neki. De a szabadság, az kell. Értelmezésben is. (Bővebben)

A tegnap elkezdett Tetovált lány-sorozat pedig a második résszel folytatódik (Viasat3, 21.25).

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!