Miután meglett az, aki korábban Elrabolva (Cool, 19.00) volt, befizethetünk egy jégkorszaki vonatútra is, ugyanis a Snowpiercer – A túlélők viadala (Cool, 21.00) című dél-koreai satöbbi produkcióban készült akciófilm a kötelező látványosságokon és néhány jónevű színészen (Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris, Chirs Evans) felül a műfajhoz képest meglepően cizellált (másfelől nézve viszont azért legfeljebb kétdimenziós) társadalmi utópiát is felrajzol.
Persze, ha megint a Jackie Brownt (Filmcafe, 20.15) nézzük, akkor ez az egész tárgytalannak tekinthető. Quentin Tarantino mozija a hetvenes évek keménytökű, trapéznadrágos, mikrofonfrizurás fekete b-mozijai, az ún. blaxploitation-filmek előtt tiszteleg afféle hommage-ként, igen izmos sztárparádéval (pl. Pam Grier, Robert de Niro, Samuel L. Jackson, Bridget Fonda, Michael Keaton), remek zenékkel és a szokásos nagy szövegekkel.
Most, hogy a hírek szerint Tom Hanks (mezítláb a “nyolcban”), valamint Ron Howard Pesten garázdálkodik, talán érdemes visszaemlékezni, hogyan kezdődött ez az egész: A Da Vinci-kóddal (AXN, 21.00).
Megmondom őszintén, én eddig csak egyszer mertem venni a bátorságot, hogy belenézzek ennek a Petőfi tévének a szokásos vasárnap esti Filmklubjaiba, de akkor gyorsan el kellett kapcsolnom, mert valami szerencsétlen hebegett.habogott az A38 erkélyén – viszont jó filmeket adnak, már ha egyáltalán sor kerül rájuk. Ma Lukács ‘Skywalker’ Gyuri első filmsikerét kell(ene) levetíteniük. Az American Graffiti (Patófi TV, 21.00/02.45), a Star Warshoz hasonlóan, szintén egy kultusz fontos darabja: kvázi egy korszak tablója. Az ötvenes évek végének vidéki Amerikája, belőtt sérók, a hófehér póló ujjába gyűrt cigaretták, felspécizett autók és a rádióból szól a rock&roll.
A mexikói (SuperTV2, 21.30) című pikk-pakk, perfekt, korrekt akció-komédiáról legyen elég annyi, hogy benne Brad Pitt alakítja Jeffrey-t, az ügyefogyott kis maffiózót, akitől Sam, a barátnője (Julia Roberts) azt követeli, hogy hagyja már abba a piszlicsáré gengszterkedést, inkább házasodjanak össze és menjenek el Las Vegasba, ahol nekik biztosan jó lesz. De hősünknek még egy utolsó melót meg kell csinálnia, el kell hoznia Margolesi maffiafőnöknek a Mexikóit (egy régi, értékes pisztolyt), természetesen Mexikóból. (Bővebben)
Nehéz eldönteni, valójában kiről is szól a ma esti fő ajánlata, A Vaslady (TV2, 22.35) című film? Margaret Thatcherről, aki konzervatív pártvezetőként volt Anglia első női miniszterelnöke, vagy Meryl Streepről, aki Thatchert alakítja? Vagy Streep sminkeséről és fodrászáról, akiknek azért jó nagy része van az Oscar-díjban? Akár ilyen személyiség is lehetett Maggie (a képen jobbról, balról pedig Streep alakításában), mint amilyennek a film alkotói láttatni kívánták, még ha sokan tiszteletlennek is tartják ezt a megközelítést… (Bővebben)
Hosszú program: Titanic (AMC, 17.50), majd utána Robin Hood, a tolvajok fejedelme (AMC, 21.00).
Energiatakarékos program: Nemzetbiztonsági Bt. (film+, 19.00), majd Red (film+, 20.40).


Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: